استاندار خراسان جنوبی از مناطق سیل زده سربیشه بازدید كرد

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی در پی بارش رگباری باران و وقوع سیل در این استان عصر چهارشنبه از مناطق سیل زده شیرگ آقا از توابع شهرستان سربیشه بازدید كرد.

به گزارش ایرنا فعالیت سامانه بارشی از روز گذشته در اغلب مناطق استان آغاز شد و امروز (چهارشنبه) در پنج شهرستان سربیشه، درمیان، طبس، بیرجند و سرایان شدت گرفت كه منجر به وقوع سیلاب شد.
استاندار خراسان جنوبی با اطلاع از بروز خسارت سیل برای بررسی میدانی وضعیت منطقه و روند امدادرسانی به حادثه دیدگان راهی بخش مركزی سربیشه شد.
سرپرست اداره كل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی در توضیح این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: در این بازدید دستوراتی برای رفع نیازهای زیرساختی صادر شد.
فاطمه آرامجو افزود: همچنین دستوراتی در خصوص تامین نیازهای اولیه، زیرساخت های آب و برق، اعزام ماشین آلات راهسازی، بازگشایی مسیر برقراری راه های ارتباطی و جانمایی محل مناسب برای اسكان موقت سیل زدگان از سوی استاندار صادر شد.
وی گفت: استاندار خراسان جنوبی در این بازدید دستور تشكیل ستاد مدیریت بحران در محل روستا و استقرار مدیران از امشب در محل روستا های سیل زده تا برطرف شدن مشكل را صادر كرد.
معاون فرماندار سربیشه هم گفت: استاندار خراسان جنوبی در بدو ورود نسبت به اسكان اضطراری، امكانات اولیه و اقلام مورد نیاز حادثه دیدگان به دستگاه های اجرایی دستورات لازم را صادر كرد و خواستار تسریع در امدادرسانی شد.
غلامرضا فراشی افزود: با توجه به خسارات مربوط به قنوات و مزارع دستورات لازم برای لایروبی قنوات و همچنین تخلیه آب واحدهای مسكونی كه دچار آبگرفتگی شده اند، صادر شد.
وی ادامه داد: در بخش مركزی سربیشه 2 واحد مسكونی به طور كامل تخریب شد و تعداد زیادی هم با توجه به ماهیت خشتی گلی بودن آنها مورد استفاده نیست.
معاون فرماندار سربیشه با بیان اینكه سیل امروز یك فوتی و سه مصدوم در این شهرستان داشت تصریح كرد: حال مصدومان طبق آخرین گزارشات مساعد است.
وی اظهار داشت: هنوز گزارش دقیقی از وضعیت خسارات به بخش كشاورزی و زیرساخت ها در دسترس نیست و طبق دستور استاندار در كمترین زمان گروه های ارزیاب خسارت وارد عمل خواهند شد.
بارش رگباری باران در چند شهرستان دیگر استان نیز موجب آبگرفتگی معابر و تعدادی از واحدهای مسكونی شد كه نیروهای امدادرسان نسبت به رفع مشكل اقدام كردند.
خراسان جنوبی 11 شهرستان دارد و سیل فروردین ماه امسال نیز در این استان خساراتی را بر جا گذاشت.
3215*3028