ایران هراسی راهبرد آمریكا برای دوشیدن اعراب است

شهرری- ایرنا- فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اتفاقاتی كه با آمدن آمریكا به منطقه در امارات و عراق رخ داد، بی دلیل نیست و هدف ایران هراسی و دوشیدن اعراب است.

به گزارش ایرنا، امیر سرلشگر سیدعبدالرحیم موسوی شامگاه چهارشنبه در همایش مردمی بزرگداشت شهید سپهبد صیاد شیرازی در مصلای حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اظهار داشت: اگر نگاهی دقیق به ماجراهای اخیر منطقه داشته باشیم، متوجه می شویم كه ملت ایران با تمامی سختی ها پایبند اصول انقلاب است و بیش از هر زمان دیگری صاحب اقتدار در جهان است.
وی با بیان اینكه دشمنان ما در باطن دشمن همدیگرند، گفت: اگر روزی مدارك حوادث اخیر برملا شود و مستندات رو شود، متوجه خواهیم شد كه سعودی ها با همراهی آمریكا عامل اصلی حوادث اخیر در امارات و عراق هستند.
فرمانده كل ارتش بیان كرد: سعودی ها به خاطر گوشمالی دادن امارات برای سواری مجانی، سعی در بر هم زدن امنیت این كشور را دارند و آمریكا نیز با سیاست ایران هراسی در منطقه سعی در دوشیدن كشورهای مزدور منطقه را دارد.
وی افزود: آمریكا باید بداند كه امنیت خاورمیانه را كشورهای منطقه حفظ می كنند و غریبه ها باید از منطقه بروند.
سردار موسوی اضافه كرد: كشور ایران 40 سال از ناموس، دین و وطن خود دفاع كرده و همواره امنیت منطقه را می خواهیم و اینكه مرتب توصیه می كنیم در منطقه آتش به پا نشود، دلیل بر ترس نیست.
وی اظهار داشت: دشمنان باید بدانند كه با اولین جرقه همه چیز آنها نیست می شود و ما در برابر آنها محكم ایستادگی می كنیم و امیدواریم، كشورهای منطقه این پیام را درك كنند.
فرمانده كل ارتش در ادامه با اشاره به شخصیت والای شهید سپهبد صیاد شیرازی گفت: شهید صیاد شیرازی را باید به عنوان نماد مقاومت و تلاش به همگان معرفی كرد چرا كه تواضع، فداكاری و گریز از نام و نشان از خصوصیاتی است كه چراغ راه ادامه حركت جوانان است.
وی جوانان را مخاطب اصلی بیانیه گام دوم رهبری بیان كرد و گفت: معظم له شهید صیاد شیرازی را نمونه بارزی برای جوانان معرفی كرد، چرا كه این شهدا در طول زندگیشان از نام و نشان فرار كردند، با این وجود شناخته شدنی ترین نام در جهان هستند.
سردار موسوی گفت: جوانان باید نقش خود را در بیانیه گام دوم به خوبی انجام دهند و مستلزم این است كه بیانیه را به دقت مطالعه كنند و واژه به واژه بازخوانی شود.
به گزارش ایرنا، همایش مردمی بزرگداشت شهید سپهبد صیاد شیرازی امیر سرلشگر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردارعلی فدوی جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت الاسلام محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و جمعی از نظامیان و مسئولان محلی شامگاه چهارشنبه در مصلای حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد.
1970/6003