۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۷
کد خبر: 83324427
۰ نفر
معارفه مدیر كل جدید دفتر موسیقی برگزار شد

تهران- ایرنا- تودیع مدیر كل پیشین و معارفه مدیر كل جدید دفتر موسیقی، عصر چهارشنبه اول خردادماه در معاونت امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

عصر چهارشنبه با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران مجموعه معاونت، از خدمات علی ترابی در دفتر موسیقی قدرانی و محمد اله یاری فومنی به عنوان مدیر كل جدید دفتر موسیقی معرفی شد.
همچنین در این جلسه، مرتضی نیك نژاد؛ معاون دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی هنری با حكم معاون امور هنری به عنوان سرپرست این دفتر معرفی شد.
در این جلسه، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهدای لوح، از خدمات علی ترابی قدرانی كرد و حكم محمد اله یاری؛ مدیر كل دفتر موسیقی و مرتضی نیك نژاد؛ سرپرست دفتر آموزش و توسعه فعالیتهای فرهنگی و هنری را به آنان اعطا كرد.
سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه، با قدردانی از علی ترابی گفت: ترابی در 14 ماه فعالیت، به عنوان مدیر كل دفتر موسیقی زحمت كشید و پس از این در كنار ما خواهد بود و در حوزه دیگر مورد علاقه ایشان در مجموعه معاونت امور هنری از خدماتشان بهره می گیریم.
حسینی در ادامه گفت: محمد اله یاری فومنی هم در مدتی كه در دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری حضور داشت، توانست تحولی در این اداره كل ایجاد كند؛ آموزش هنر ركن اصلی هنر است و اگر هنر در جامعه ای بالنده است به خاطر چگونگی آموزش هنر است. موسیقی، در كشور شرایط دشواری دارد و اداره امور هنری دشوار است. امیدواریم كه اله یاری در این مسئولیت موفق باشد.
ترابی گفت: پیش از اینكه به عنوان مدیر كل دفتر موسیقی فعالیت كنم، شناختی از آقای حسینی نداشتم اما در این مدت 14 ماه حضور در دفتر موسیقی از حمایت معاون هنری برخوردار بودم كه از ایشان و وزیر محترم به خاطر حمایت ها قدردانی می كنم. شیوه كار در این مدت، در دفتر موسیقی، اعتماد به اهالی هنر بود و تا حد امكان در این مسیر حركت كردم. شوراهایی كه كارایی نداشتند را با احترام به هنرمندان و استادان موسیقی، تعطیل كردیم و روند صدور مجوز تحول پیدا كرد. اما در راستای منافع موسیقی به نقطه ای رسیدم كه ممكن است نبودنم در دفتر موسیقی، كمك به موسیقی باشد. امیدوارم این امر تلنگری باشد تا حریم موسیقی بهتر رعایت شود و هنرمندان بیشتر اعتماد كنند كه مدیران كنار هنرمندان هستند و با هم برای اعتلای هنر تلاش كنند.
«خوشحالم آقای اله یاری كه در یك سال گذشته جلسات متعددی در كنار هم بودیم و تعامل و روحیه همراهی با هنرمندان دارد برای این مسئولیت انتخاب شد و امیدوارم با حمایت های معاون امور هنری، گام های مؤثرتری بردارد».
اله یاری فومنی نیز گزارشی از فعالیت های دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی هنری ارایه كرد و گفت: هر چند نگاه جدی به آموزش هنر در سیاستگذاری كلان وجود ندارد اما معاونت هنری توجه جدی به آموزش هنر دارد و در این مدت، طرح ها و برنامه هایی در راستای آموزش هنر دنبال شد. همچنین در جلسات شورای مركزی نظارت برآموزشگاه های آزاد هنری كه اعتماد و سپردن امور به اهل هنر بود، آقای ترابی حضور جدی داشت و جلسات مشتركی با هم داشتیم و از ایشان آموختم و از تجربه و نظرات ایشان قطعاَ استفاده می كنم. آقای نیك نژاد، معاون دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری از افراد باسابقه در این دفتر است كه امیدواریم در دوره سرپرستی موفق باشد.
روز دوشنبه علی ترابی از سمت خود استعفا داد. همان شب با حكم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد الهیاری فومنی به عنوان مدیر كل جدید دفتر موسیقی منصوب شد. به دنبال استعفای علی ترابی از سمت خود شهرام صارمی موسیقیدان و مدیر اجرای جشنواره سی و چهارم موسیقی فجر كه چندی پیش توسط علی ترابی مدیر كل پیشین دفتر موسیقی به دبیری جشنواره ابقا شده بود با ارسال متن سرگشاده ای برای رسانه ها از سمت خود استعفا كرد.
فراهنگ**9494** 9053