سالانه 60 هزار پرونده كيفري وارد دادسراي اروميه مي شود

اروميه- ايرنا- دادستان عمومي و انقلاب آذربايجان غربي گفت: به طور ميانگين در طول يكسال 60 هزار پرونده كيفري در حوزه قضايي اروميه وارد دادسراها مي شود.

به گزارش ايرنا «مصطفي حبيبي» روز چهارشنبه در مراسم جمع خواني قرآن كريم در اروميه افزود: اگر به طور ميانگين براي هر پرونده 2 نفر / شاكي و متهم/ وارد دادسرا شوند يعني 120هزار نفر براي يكبار به دادسرا مراجعه مي كنند.
وي ادامه داد: اين تعداد مراجعه در صورتي است كه افراد يك بار براي دعاوي خود به دادسرا مراجعه كنند و اين در حالي است كه تعداد مراجعه بيش از اين است.
وي با اشاره به لزوم ترويج فرهنگ عفو و گذشت در جامعه اضافه كرد: با اين فرهنگ مي توان مسائل را به صورت ريش سفيدي و پادرمياني بزرگان حل و فصل و از مراجعه افراد به دادسراها جلوگيري كرد.
وي با اشاره به اينكه فضاي مجازي يكي از معظلات امروز جامعه است، بيان كرد: طي سال گذشته 970 فقره پرونده در خصوص فضاي مجازي در آذربايجان غربي تشكيل شده است.
دادستان عمومي و انقلاب مركز استان آذربايجان غربي گفت: 329 مورد از اين پرونده ها مربوط به رعايت نكردن عفت و خيا در فضاي مجازي بود.
حبيبي تاكيد كرد: استفاده نادرست از فضاي مجازي موجب فروپاشي خانواده ها مي شود و بايد دقت لازم در اين خصوص را داشته باشيم.
وي ادامه داد: مواد مخدر از ديگر معظلات جامعه بوده و حدود سه تن مواد مخدر در سال گذشته در استان كشف شده است.
وي اعلام كرد: همچنين در اين مدت 3 هزار و 24 نفر معتاد جمع آوري و به كمپ هاي ترك اعتياد معرفي شدند.
وي بيان مرد: بايد فرهنگ قرآني را در جامعه ترويج كنيم تا شاهد بروز ناهنجاري هاي اجتماعي در جامعه نباشيم.
به گزارش ايرنا يكي از اولويت هاي قوه قضاييه كاهش جرائم و آسيب هاي اجتماعي است.
9918/7129