انتقال دانشگاه فرهنگیان به فضاهای خالی سایر دستگاه ها امكان پذیر است

اردبیل - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به كمبود فضای آموزشی و خوابگاهی دانشگاه فرهنگیان گفت: انتقال دانشگاه فرهنگیان به فضاهای خالی سایر دستگاه ها كه ساختمان مازاد دارند ، امكان پذیر است.

به گزارش ایرنا ، بهروز ندایی روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تشریح كرد: فضاهای دولتی مازاد در صورت بدون استفاده ماندن می تواند به دستگاه دولتی دیگر انتقال یابد.
وی بیان كرد: در صورتی كه دانشگاه فرهنگیان برای احداث ساختمان جدید نیز اقدام كند ، زمین در اختیار این دانشگاه گذاشته می شود.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: تا زمانی كه احداث ساختمان دانشگاه فرهنگیان انجام نشده این دانشگاه از فضاهای مازاد دراستان برای اسكان و تعلیم دانشجویان خود می تواند استفاده كند.
ندایی در ادامه با اشاره به استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس دولتی و غیر انتفاعی افزود: هر مدرسه غیر انتفاعی و حتی دولتی كه در سال جاری احداث می شود باید به سیستم گرمایشی استاندارد توجه داشته باشد.
وی اضافه كرد: مدارس دولتی و غیر انتفاعی فعلی هم برای استاندارد سازی سیستم های گرمایشی باید اقدام كنند و در این خصوص باید بررسی های لازم در راستای اختصاص تسهیلات برای این امر انجام گیرد.
رییس دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: با توجه به نیاز استان برای جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان سالانه میزان جذب دانشجو افزایش خواهد یافت و فضای موجود این دانشگاه جوابگو نخواهد بود.
رضا عبدی افزود: در مهر ماه سال 96 دانشگاه فرهنگیان اردبیل 177 نفر پذیرش داشته كه این تعداد در سال 97 به 315 نفر رسیده است.
وی گفت: در سال 98 برای پذیرش 420 نفر برنامه ریزی شده و میزان خروجی از این دانشگاه فقط 71 نفرخ واهد بود كه این موضوع نیازمند برنامه ریزی برای مدیریت و تامین فضا می باشد.
3006/6016