۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۴
کد خبر: 83324401
۰ نفر
«دخترم نرگس» در ارومیه كلید خورد

ارومیه- ایرنا- تولید سریال «دخترم نرگس» به نویسندگی و كارگردانی «باقر پیران» و با هنرنمایی بازیگرانی چون «محمود پاك نیت»، «مهوش صبركن»، «حسین سحرخیز» و «رحیم نوروزی» برای پخش از شبكه 3 سیما در ارومیه آغاز شد.

به گزارش ایرنا، مدیركل صدا و سیمای مركز آذربایجان غربی در حاشیه بازدید از این سریال گفت: این سریال در 26 قسمت 40 دقیقه ای به تهیه كنندگی سید حسن فرخی و داود سلیمانپور ساخته می شود.
مسعود مجرد ادامه داد: مراحل پیش تولید «دخترم نرگس» از حدود چهار ماه قبل آغاز و از 14 اردیبهشت سال جاری نیز عملیات فیلمبرداری آن شروع شد.
وی بیان كرد: تلاش ما در این فیلم ارائه محتوای خوب و جذاب برای مخاطب است تا بتوان در این قالب ظرفیت های استان را در شبكه ملی به نمایش گذاشت.
وی اضافه كرد: عوامل فنی و اجرایی باید با تمام توان در ارتقای كیفی كار تلاش كنند تا این فیلم كارنامه درخشانی برای استان باشد.
وی اظهار داشت: وجود دقت كافی در مرحله تولید فیلم اساسی بوده، زیرا رسانه زیر نگاه دقیق مردم و متخصصان است و این امر باید در اولویت عوامل فیلم ساز باشد.
نویسنده و كارگردان این سریال نیز گفت: یكی از تلاش های ما در فیلم « دخترم نرگس» بالا بردن جذابیت و كشش آن است.
باقر پیران ادامه داد: حضور بازیگران ملی و اساتید بازیگری در این فیلم از نقاط قوت آن است و مخاطب را برای دیدن فیلم جذب می كند.
وی بیان كرد: بازیگرانی چون مریم خدارحمی، امیر صد هزاری، فریبا طالبی، مهدی علی پور، كیوان مظاهری، جمال ذوالقدر، ماهرخ رفیع زاده، عفت مهپور، رقیه بایبوردی، رباب مرزبان، مهین كاظمی و فریدون سید سیاح در این سریال ما را همراهی می كنند.
وی اظهار داشت: عباس سرودی، هرمینه بارسنجی، شراره مظلومی فرد، محمد كاظمی، پدرام رحمانی، علیسا ذوالقدر، بهمن خضری، حامد مرادی، هنگامه بهبودی، فاطمه خلیفه گلی، مرضیه رضوانفر، نازنین خادم، مسعود یكانی و هاشم چاوشی از دیگر بازیگران این سریال هستند.
تیه كننده این اثر نیز گفت: فیلمبرداری این اثر با یكهزار و 172 سكانس از 14 اردیبهشت ماه جاری آغاز شد.
سید حسن فرخی ادامه داد: بازیگرانی از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و كردستان در این مجموعه ایفای نقش می كنند.
به گزارش ایرنا سامان حسن زاده، علی شكورزاده، شراره مظلومی فرد، مهران طیبی فر، باقر پیران، محمد رحمانیان، سروش مرشدیان، محمدرضا مرتضایی، امین سیمین مرام، میترا بابك، حمید سلیم امینی، مسعود رئیس الساداتی، رحمان سیفی آزاد و ایمان كرمیان عوامل اجرایی این سریال هستند.
سید حسن فرخی پیش از این تهیه كنندگی آثاری چون «دخترم یسنا»، «حدیث سرو»، «خدا با من است»، «نشانی وصل»، «پیرغلام» و «به سوی خورشید» را بر عهده داشته است.
داود سلیمان پور نیز تهیه كننده برتر پانزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی بوده و آثاری چون «انتظار»، «مردی كه پا ندارد»، «ایلقار» و «دو سوم آسمان» در كارنامه هنری وی به چشم می خورد.
باقر پیران فوق لیسانس سینما بوده و دارای درجه هنری كارگردانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
مستند «اصلاح ژنتیكی گندم» و فیلم‌های داستانی «صبح روز رهایی»، «یاوران» و «سرگشته» در كارنامه این هنرمند به چشم می خورد.
این هنرمند پیش از این كارگردانی سریال های «باجناقلار1-2-3»، «آیریلیق»، «آنا»، «یاشا» و تله فیلم های «ایكی سلطان»، «سولماز» و «بیداری» را برعهده داشته است.
پیران به عنوان هنرمند برتر آذربایجان غربی در سال ۱۳۷۷ از اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لوح تقدیر دریافت كرده است.
وی همچنین لوح تقدیر سیزدهمین جشنواره تولیدات مراكز صدا و سیما را در ۱۳۸۴، جایزه بهترین نویسندگی، كارگردانی و تدوین چهاردهمین جشنواره تولیدات مراكز را در سال 1385 برای سریال «باجناق ها» و همچنین جایزه بهترین نویسندگی، كارگردانی، تدوین و طراحی صحنه پانزدهمین جشنواره تولیدات مراكز را در ۱۳۸۶ از آن خود كرده است.
9918/7129