پاركینگ طبقاتی خیابان جمهوری با حداقل ظرفیت كار می كند

بیرجند - ایرنا - معاون امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیك شهردار بیرجند گفت: پاركینگ طبقاتی (هفت طبقه) خیابان جمهوری در بیشتر ساعات روز با حداقل ظرفیت بوده و چهار طبقه آن خالی است.

به گزارش ایرنا علی عدل روز چهارشنبه در نشست ستاد بازآفرینی شهری بیرجند در فرمانداری افزود: در ساعت شلوغی 320 خودرو در حاشیه خیابان جمهوری بیرجند پارك می شود كه بیشتر كسبه بازار هستند و از پاركینگ طبقاتی استقبال نمی كنند.
وی گفت: پارك خودرو در طرح اولیه مناسب سازی و احداث پیاده راه خیابان جمهوری در حاشیه خیابان حذف شده بود كه مورد اعتراض شهروندان به ویژه بازاریان قرار گرفت.
معاون شهردار بیرجند بیان كرد: این موضوع سبب شده جا برای پارك خودرو شهروندان نباشد كه در این زمینه با معتمدان محلی صحبت كرده ایم تا املاكی برای پارك خودروها اختصاص یابد.
وی افزود: هدف از احداث پیاده راه در خیابان جمهوری این است تا تردد خودرو كم باشد و به محیطی امن برای شهروندان و مردم تبدیل شود تا دغدغه پارك خودرو هم نداشته باشند.
عدل گفت: رایزنی هایی انجام شد تا بازاریان و كسبه با قیمت مناسب و پرداخت ماهانه حدود 40 هزار تومان از پاركینگ طبقاتی استفاده كنند كه این موضوع از ترافیك مسیر هم می كاهد.
وی یادآور شد: اكنون دو پاركینگ به صورت موقت در حاشیه های خیابان جمهوری تعبیه شده كه مقداری از ترافیك كاسته است اما باید شهروندان به ویژه كسبه از پاركینگ طبقاتی استفاده كنند.
معاون امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیك شهردار بیرجند تاكید كرد: حاشیه خیابان جمهوری از گذشته پاركینگ نبوده بلكه كند راه بوده است كه سنوات گذشته تبدیل به محل پارك خودرو شده و این موضوع هم از زیبایی مسیر كاسته و هم تردد مردم را با مشكل مواجه ساخته است.
وی افزود: اكنون ظرفیت پاركینگ طبقاتی برای بیش از 220 خودرو خالی است كه اگر كسبه و بازاریان از این ظرفیت استفاده كنند در وهله نخست شاهد رونق بازار خواهیم بود.
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرستان بیرجند هم از پیگیری و تخصیص اعتبار برای مناسب سازی و احداث پیاده راه در خیابان جمهوری توسط شهرداری خبر داد و گفت: اكنون از میدان آزادی تا میدان امام حسین (ع) نقشه های لازم طراحی شده و تاسیسات برقی و مكانیكی نیز آماده است.
محمد جهاندیده ادامه داد: برای احداث پیاده راه از میدان امام تا سه راه اسدی پیمانكار انتخاب شده و كار با قرارداد 2 میلیارد تومانی در حال انجام است.
وی با بیان اینكه این پروژه اكنون 40 درصد پیشرفت فیزیكی دارد عنوان كرد: تاكنون یك هزار و 500 متر مربع كف سازی و 2 هزار متر مربع جدول گذاری در این مسیر انجام شده است.
وی برآورد هزینه اولیه مناسب سازی و احداث پیاده راه در خیابان جمهوری را هفت میلیارد تومان اعلام كرد و گفت: از این مبلغ تاكنون 2 میلیارد تومان توسط پیمانكار تامین شده و برای تكمیل این پروژه پنج میلیارد تومان نیاز است.
7557*3028