قرارداد «ویلموتس» با فدراسیون فوتبال ایران امضاء شد

تهران- ایرنا- حساب توییتر سفارت ایران در بلژیك با انتشار پستی خبر امضای قرارداد فدراسیون فوتبال ایران با «مارك ویلموتس» بلژیكی را تایید كرد.

حساب كاربری توییتر سفارت ایران در بلژیك با انتشار پستی نوشت: «مارك ویلموتس» بلژیكی حالا به طور رسمی و با قراردادی به مدت سه سال، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران است.
قرارداد این همكاری امروز (چهارشنبه) مابین «مهدی تاج» رئیس فدراسیون فوتبال ایران و ویلموتس در بروكسل امضا شد.
این خبر در حالی منتشر شد كه شبكه HLN امروز در گزارشی نوشته بود كه مارك ویلموتس سرمربی 50 ساله بلژیكی ممكن است به پیشنهاد هدایت تیم ملی ایران پاسخ مثبت ندهد.
HLN در ادامه گزارش خود نوشته بود: سرمربی اسبق تیم ملی بلژیك هفته گذشته به ایران سفر و از تجهیزات تیم ملی این كشور بازدید كرد. مقامات فدراسیون فوتبال ایران قراردادی سه ساله را (تا سال 2022 همزمان با جام جهانی قطر) به وی پیشنهاد دادند و این فدراسیون از توافق با ویلموتس خبر داد اما مرد بلژیكی بدون امضای هیچ قراردادی به بلژیك بازگشت.
در واقع بزرگ ترین مانع بر سر این قرارداد این است كه فدراسیون فوتبال ایران از ویلموتس خواسته تا تقریبا به طور دائمی در ایران ماندگار شود تا عملكرد بازیكنان و مجموعه را زیر نظر داشته باشد.
این در حالی است كه ویلموتس پیش تر تصور می كرد كه اقامت وی در ایران موقت خواهد بود و صرفا به مواقع برگزاری بازی های ملی محدود خواهد بود؛ موضوعی كه به مذاق ایرانی ها خوش نیامده بود.
ورزشی**3991**3783**