دفاع ترامپ از عمليات تخريب و بازسازي در امتداد مرز مكزيك

تهران - ايرنا - «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريكا روز چهارشنبه از اقدام هاي دولتش در زمينه تخريب و بازسازي بخش هايي از حصار موجود در امتداد مركز آمريكا - مكزيك در ميان گزارش هايي مبني بر پيشرفت كند در عمليات بازسازي، تعريف و تمجيد كرد.

وي در صفحه توييتر خود نوشت: بخش زيادي از ديواري كه در مرز جنوبي ساخته مي شود، تخريب كامل و بازسازي موانع قديمي و بي ارزش و جايگزين كردن آن با ديواري جديد است.
ترامپ ادامه داد: مشكل اينجاست كه كينه ورزان مي گويند اين يك ديوار جديد نيست، بلكه ديواري بازسازي شده است. (اين برداشت) اشتباه است و ما بايد در جايي كه بيش از همه مورد نياز است، (ديوار) بسازيم.
ترامپ در توييت ديگري افزود: همچنين، كار فوق العاده اي صرفا در زمينه نوسازي - مرمت ديوارهاي موجود كه شرايط بدي دارند و موثر نيستند، و همچنين رساندن آنها به سطح استاندارد بسيار بالا، انجام مي شود.
ترامپ پس از انتشار گزارشي در بلومبرگ، دست به توييت شد. در گزارش بلومبرگ عنوان شده كه تقريبا 1.7 مايل از حصار موجود در مرز آمريكا - مكزيك از زمان اعلام وضعيت فوق العاده ملي در آمريكا، تكميل شده است.
ترامپ پيشتر در سال جاري در آمريكا وضعيت فوق العاده ملي اعلام كرد تا پس از شكست در جلب موافقت كنگره براي اختصاص بودجه لازم براي احداث ديوار مرزي، مبالغ مالي مضاعفي را براي پروژه مدنظر خود به دست آورد.
همچنين به موجب دادخواستي كه به تازگي تنظيم شده، مساله توقف ساخت و ساز در امتداد مرز آمريكا - مكزيك به منظور محافظت از گونه هاي در معرض خطر جانوري، درخواست شده است.
در اين دادخواست، ترامپ به اختصاص غيرقانوني وجوهات مالي براي اين پروژه متهم شده است، به جاي آنكه از روش هاي سنتي براي تامين مالي طرح هاي اولويت دار قانوني از كنگره اقدام كند.
ترامپ پيشتر «مارك مورگان» رئيس گشت مرزي ايالات متحده در دولت قبلي اين كشور را به عنوان رئيس جديد سازمان مهاجرت و گمرك آمريكا انتخاب كرد. ترامپ با انتخاب مورگان، درصدد تشديد سياست سختگيرانه مهاجرتي خود در مرز جنوبي آمريكا برآمده است.
مورگان در شش ماهه آخر دولت «باراك اوباما» رئيس جمهوري سابق آمريكا، رياست گشت مرزي اين كشور را برعهده داشت و پس از به قدرت رسيدن ترامپ، از اين منصب كنار گذاشته شد. وي به طور رسمي از درخواست ترامپ براي احداث ديواري در مرز آمريكا - مكزيك حمايت كرده است.
ترامپ از زمان كارزار انتخاباتي آمريكا در سال 2016 و پس از آن بر احداث ديوار مرزي به منظور جلوگيري از ورود مهاجران به كشورش پافشاري كرده است.
دموكرات ها مي گويند، احداث اين ديوار، هدر دادن پول ماليات دهندگان است و مناقشه بر سر تامين اين بودجه، به تعطيلي 35 روزه دولت آمريكا از اواخر سال گذشته ميلادي تا اوايل سال جاري ميلادي منجر شد.
شبد**اروپام**9109**