شهروندان فريب پيامك جعلي قطع يارانه را نخورند

بندرعباس- ايرنا- رييس پليس فتا هرمزگان از شيوه جديد كلاهبرداري با عنوان قطع يارانه ‌ها خبرداد و گفت: شهروندان براي بررسي يارانه خود از طريق سازمان‌ هاي مربوطه اقدام كرده و فريب پيامك هاي جعلي كلاهبرداران را نخورند.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني هرمزگان، سرهنگ علي اصغر افتخاري روز چهارشنبه با اعلام اين خبر افزود: كلاهبرداران با ارسال پيامك جعلي با عنوان يارانه شما قطع شده است، اقدام به ارسال لينك جعلي براي شهروندان كرده و از آنان مي خواهند تا اطلاعات خود را در آن ثبت كنند.
وي تاكيد كرد: شهروندان در صورت مشاهده اينگونه پيامك‌ ها به آن توجهي نكنند چرا كه كلاهبرداران با اين ترفند، شهروندان را به سايت جعلي هدايت كرده و اطلاعات هويتي و بانكي آنها را به سرقت مي‌ برند.
رييس پليس فتا هرمزگان خاطرنشان كرد: براي پرداخت پول از طريق درگاه‌هاي بانكي بايستي به نكاتي از جمله تغيير نيافتن در آدرس سايت https توجه داشت تا دچار صفحه هاي جعلي بانكي نشويم.
افتخاري از شهروندان خواست: با هدف پيشگيري از وقوع اين گونه جرايم در فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي بعد از خريدهاي اينترنتي به خصوص در مواردي كه تراكنش ناموفق باشد، سريع رمزهاي بانكي خود را تغيير دهند تا كلاهبرداران نتوانند از حساب آنان سوء استفاده كنند.
وي درپايان با قدرداني از همكاري خوب مردمي در شناسايي و كشف جرايم در فضاي مجازي، از شهروندان خواست در صورت موارد مشكوك آن را از طريق سايت پليس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir بخش گزارش مردمي و شماره تلفن 07621825964 اطلاع رساني كنند.
7195/6048