قاضي اهل سنت در هرمزگان بكارگرفته شود

بندرعباس- ايرنا- امام جمعه اهل سنت بندرعباس از معاون اول قضاييه خواست تا قاضي اهل‌ سنت در هرمزگان براي رسيدگي به پرونده‌هاي خاص اهل ‌سنت در محاكم قضايي بكار گمارده شود.

به گزارش ايرنا، عبدالباعث قتالي روز چهارشنبه در آيين تكريم و معارفه رييس كل دادگستري هرمزگان افزود: بهتر است دوره آموزشي تقسيم ارث در خصوص اهل سنت براي قضات تعبيه شود، چرا كه در اين حوزه اختلافي كوچك با جامعه شيعه وجود دارد.
وي بيان داشت: اهل تملق و چاپلوسي نيستيم و تا به حال به دفتر رييس كل دادگستري هم نرفته ايم، زيرا قضاوت آنقدر دقيق بوده كه نيازي به مراجعه ما نبوده است.
امام جمعه اهل سنت بندرعباس اظهارداشت: همدلي و همراهي و اتحاد شيعه و اهل سنت در استان بيش از گذشته تقويت شده و جامعه اهل سنت هرگز افراط و تندروي نداشته و نخواهد داشت.
وي با بيان اينكه كدام مسلمان طاقت شنيدن آزاد شدن حجاب را دارد، بيان داشت: حجاب به عنوان يكي از موارد اشتراكي شيعه و اهل سنت است.
به گزارش ايرنا، آيين تكريم و معارفه رييس كل دادگستري هرمزگانمروز چهارشنبه با حضور محسني اژه اي، معاون اول قوه قضاييه در بندرعباس برگزار شد.
در اين مراسم علي صالحي كه دادستان شيراز بود به عنوان رييس كل جديد دادگستري استان هرمزگان معرفي و از خدمات حجت الاسلام محمدصادق اكبري تجليل شد.
حجت الاسلام محمدصادق اكبري نيز به عنوان رييس كل دادگستري استان مازندران معرفي شده است.
9887/6048