پيش بيني وزش باد در جزيره هاي خليج فارس و تنگه هرمز

بندرعباس- ايرنا- كارشناس پيش بيني اداره كل هواشناسي هرمزگان گفت: از ساعت بعد از ظهر امروز چهارشنبه در جزيره هاي خليج فارس و تنگه هرمز وزش باد به نسبت شديد جنوب غربي پيش بيني مي شود كه سرعت آن تا 45 كيلومتر در ساعت خواهد رسيد.

مرضيه سي سي پور روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: وزش باد در جزيره هاي جنوب قشم، لارك، هنگام، كيش، سيري، لاوان، ابوموسي و تنب بزرگ و كوچك است كه سبب گرد و خاك و مواج شدن دريا خواهد شد.
وي توصيه كرد: با توجه به نامساعد شدن شرايط دريا، شناورهاي سبك و صيادي از رفت و آمد خودداري كنند و تمهيدات لازم جهت تردد به جزيره هاي خليج فارس بويژه لارك، كيش و ابوموسي صورت گيرد.
كارشناس پيش بيني اداره كل هواشناسي هرمزگان اظهارداشت: فردا پنجشنبه از ميزان شدت باد در جزيره هاي خليج فارس كاسته خواهد شد.
سي سي پور ادامه داد: در ارتفاعات هرمزگان به ويژه محدوده شمالي استان نيز رشد ابر، رگبار موقتي باران و رعد و برق و افزايش لحظه اي سرعت باد شاهد هستيم كه توصيه مي شود با توجه به اين شرايط از توقف در حاشيه رودخانه ها و رفتن به مناطق مرتفع خودداري شود.
وي گفت: اين شرايط ناپايدار در هرمزگان از روز جمعه به طور موقت تضعيف خواهد شد.
اين كارشناس هواشناسي هرمزگان ابراز داشت: از لحاظ دمايي نيز از فردا پنجشنبه شاهد افزايش نسبي دما خواهيم بود كه اين روند تا اوايل هفته آينده در بيشتر نقاط استان محسوس تر خواهد شد و در برخي نقاط تا 5 درجه افزايش دما پيش بيني مي شود.
7195/6048