دادگاه اتحاديه اروپا راي سال 2016 عليه رئال مادريد را لغو كرد

تهران- ايرنا- دادگاه عالي اتحاديه اروپا راي سال 2016 كميسيون اروپا مبني بر الزام كشور اسپانيا به پس گرفتن 18.4 ميليون يورو پرداخت شده به طور غيرقانوني به باشگاه رئال مادريد را لغو كرد.

خبرگزاري فرانسه روز چهارشنبه نوشت: در رايي كه جولاي 2016 صادر شد، «مارگارت وستاگر» كميسر اتحاديه اروپا در امور رقابت هاي بازرگاني، اظهار داشت كه باشگاه رئال و شهرداري مادريد براي انتقال غيرمجاز پول از قبل فروش زمين متعلق به شهرداري تباني كرده اند.
در معامله مذكور، باشگاه مادريدي در سال 1998، مبلغ 595 هزار يورو بابت زمين پرداخت كرد اما بهره برداري از آن به دليل مشكلات فني به بار ننشست و مقامات در سال 2011 به عنوان غرامت مبلغ 22.7 ميليون يورو به رئال پرداخت كردند.
اما براساس اعلام يك شركت حقوقي واقع در بارسلونا، آنها بايد تنها 4.3 ميليون يورو به عنوان غرامت پرداخت مي كردند و بدين ترتيب 18.4 ميليون يورو به شكلي غيرعادلانه به حساب باشگاه مادريدي واريز شد.
رئال در اكتبر 2016 درخواست استينافي را تنظيم و تسليم كرد و «فلورنتينو پرز» رئيس كهكشاني ها در آن زمان تاكيد كرد كه «رئال برنده پرونده خواهد بود.»
دادگاه عالي اتحاديه اروپا پيش تر اعلام كرده بود كه كميسيون اروپا زماني كه تعديل ماليات را برابر با كمك غيرقاقوني دولت به باشگاه ها انگاشته و راي را به ضرر چهار باشگاه اسپانيايي صادر كرده، «در ارزيابي حقايق و مستندات پرونده مرتكب خطا شده است» و با صدور حكمي باشگاه هاي بارسلونا، رئال مادريد، اوساسونا و اتلتيك بيلبائو را از بازپرداخت ميليون ها يورو به عنوان جريمه معاف كرد.
ورزشي**3991**9118**