امام جمعه تبريز: تشكل هاي مساجد هم افزايي كنند

تبريز-ايرنا- نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز با تاكيد بر نقش مساجد در ايجاد وحدت و انسجام بين آحاد ملت، گفت: تشكل هاي مختلف فعال در مساجد محورهاي هم افزايي خود را تقويت كنند.

حجت الاسلام محمدعلي آل هاشم روز چهارشنبه در آيين افتتاح دوره هاي هم افزايي و هم انديشي مساجد با عنوان طرح شهيد بهنام محمدي با بيان اينكه اين طرح مي تواند وحدت و مودت و برادري را تقويت كند، افزود: افزايش فعاليت هاي ديني، بصيرت سياسي و اعتقادي بايد از اهداف اصلي اين طرح باشد.
وي بر نقش آفريني تشكل هاي فعال در مساجد در جهت تقويت محورهاي وحدت آفرين تاكيد كرد و اظهار داشت: با اجتناب از سختگيري هاي بي مورد براي جوانان شرايطي را فراهم كنيم كه رويش هاي بيشتري را در مسير انقلاب شاهد باشيم.
حجت الاسلام آل هاشم مساجد را پايگاه مقابله تهديدات دشمنان عليه جوانان خواند و يادآوري كرد: مساجد نقش تربيتي و آموزشي در عرصه هاي اعتقادي و سياسي دارند و پايگاهي براي مقابله با تهديدات دشمنان عليه جوانان مرز و بوم اسلامي هستند.
وي با اشاره به نقش تربيتي مساجد در محلات مختلف، گفت: مساجد بايد تشكلي براي تكريم خانواده هاي شهدا، خانواده هاي موفق در محدوده مسجد و جوانان نخبه در عرصه هاي مختلف باشد.
حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: خانه هاي خدا با جذب حداكثري جوانان نمونه و نخبه علمي مي توانند در كنار آموخته هاي علمي و دانشگاهي آنها، اعتقادات ديني و مذهبي آنها را هم تقويت كنند.
وي به تحريم هاي ظالمانه اقتصادي و تهديد هاي فرهنگي دشمنان عليه ايران اسلامي اشاره كرد و افزود: دشمنان ما به هيچ عنوان نمي توانند با جنگ نظامي عليه مردم ايران جسارتي داشته باشند.
امام جمعه تبريز اضافه كرد: در اين برهه از تاريخ كه دشمن در قالب جنگ نرم آرام و بي صدا در تلاش است جوانان را از مسير اسلام و انقلاب منحرف كند، بايد دست در دست هم كارهايي انجام دهيم كه آنها را در رسيدن به اهداف شوم خود ناكام بگذاريم تا جوانان از خطر تهديد دشمنان نجات يابند.
/3071/3038