۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۱
کد خبر: 83324314
۰ نفر
تجليل از عوامل پروژه‌اي راديويي كه 7 سال طول كشيد

تهران - ايرنا - معاون صدا از عوامل پروژه راديويي «از سرزمين نور» تجليل و از كتاب‌هاي گوياي مرتبط با زندگي پيامبر اسلام (ص) رونمايي كرد.

حميد شاه آبادي معاون صدا در آيين تجليل از عوامل مجموعه «از سرزمين نور» و رونمايي از كتاب‌هاي گوياي مرتبط با زندگي پيامبر اسلام (ص) و امير المومنين (ع)، گفت: اين آثار هنري در دوره خود با سختي‌هاي زياد خلق شده، برجان و دل مخاطب نشسته و نسل جديد همچنان علاقه مند به شنيدن آن هستند. خود ما نيز از كودكي با آثار شما (سازندگان از سرزمين نور) آشنا بوديم.
وي ادامه داد: تجليل از پيشكسوتان بخشي از وظيفه ما است. ما بايد براي ارائه سابقه و بنيه راديو و توجه بيشتر نسل جديد به محتوا سبقه راديو را ياد آوري كنيم.
معاون صداي گفت: امروز توليد محتوا به وفور صورت مي‌گيرد و در انبوه داده‌ها اثر ماندگار اثري است كه متناسب با شرايط مخاطب و نياز روز باشد.
وي با اشاره به كتاب‌هاي گوياي توليد شده نيز توضيح داد: اين كار روايت صحيح و درستي از دوران پر افتخار صدر اسلام است و امروز هم بايد راديو اين مسير را با شيوه جديد در دستور كار خود قرار دهد. به همكاران خود در راديو گفتيم سراغ اين گنجينه برويد و با حال و فضاي امروز باز توليد كنيد و چيزي توليد كنيد كه در 10، يا 20 سال آينده خريدار داشته باشد.
مهدي شاملو مدير ايرانصدا نيز در اين مراسم، گفت: جرقه اين كار را محمد ميركياني سردبير برنامه «از سرزمين نور» زد. تمام قسمت‌هاي مجموعه «از سرزمين نور» آماده نبود و حدود 9 ماه طول كشيد تا در ايرانصدا و به كمك آرشيو آن را پالايش كنيم. اكنون 15 كتاب درباره پيامبر (ص) و 14 كتاب درباره حضرت علي (ع) تهيه و حدوديك ماه است كه كار تمام و براي مردم ارائه شده است.
ميركياني مدير پروژه «از سرزمين نور» نيز در سخناني بيان كرد: اين پروژه در ٢٧٠ قسمت تهيه شد كه مربوط به زندگي پيامبر اكرم (ص) در صدر اسلام بوده و در ٧ سال توليد شده و بزرگترين مجموعه نمايشي از آغاز تأسيس راديو تا امروز بوده است.
اين اثر به صورت كامل در اپليكشن ايران صدا به نشاني iranseda.ir قابل دسترس است، ضمن اينكه با همكاري مدير عامل شركت سروش اين مجموعه به صورت انبوه توليد و توزيع شده است.
فراهنگ**9210** 9246 **