زيارت دراعتلاي فرهنگي،اخلاقي و معنوي دانشجويان نقش محوري دارد

تهران- ايرنا- رئيس سازمان حج و زيارت با بيان اينكه زيارت مي تواند نقش موثري در ارتقاء مراتب فرهنگي و اخلاقي و باورهاي ديني و معنوي دانشجويان به دليل ضميرهاي پاك و آماده آنان داشته باشد، گفت: بايد لوازم و اسباب فيض كامل آنان از اين سفرهاي زيارتي فراهم شود.

به گزارش روز چهارشنبه سازمان حج و زيارت؛ علي رضا رشيديان در ديدار حجت الاسلام مصطفي رستمي رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها و حجت الاسلام مرتضي مطهري پور رئيس جديد ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان افزود: زيارت ظرفيتي ارزشمند براي ارتقا باورهاي ديني و اعتقادي در انسان دارد به گونه اي كه دلها با امام معصوم و ابعاد وجودي آن بزرگواران ،ارتباطي نزديك تر مي يابد و دلها در اين زيارت صيقل خورده و روح جلا مي يابد و حداقل بهره‌اي كه زائر از زيارت كسب مي كند، آشنايي با كلام و سيره امام معصوم است.
وي با بيان اينكه ظرفيت دانشجويان به عنوان نيروي جوان داراي تخصص، ايده و خلاقيت در كنار خودباوري و خداباوري آنان مي تواند در حل مشكلات كشوربويژه در حوزه اجرايي و مباحث اجتماعي بسيار گره گشا باشد گفت : بايد در بهره گيري از ظرفيت نخبگان و فرهيختگان و دانشجويان در اين راستا به خوبي بهره برد و اين توان و خلاقيت و تخصص را پاي كار آورد.
رشيديان با اشاره به برنامه ريزي و ايجاد بسته هاي متنوع سفرهاي زيارتي به تناسب خواست، ذائقه و توانايي مالي اقشار و گروه هاي مختلف مردمي و زائران به منظور بهره مندي همگان از اين سفرهاي معنوي گفت: دانشجويان نيز مي توانند متناسب با ايام تعطيلي، ميان ترم و غيره از ظرفيت هاي پيش بيني و برنامه ريزي شده براي سفرهاي زيارتي به صورت سازماندهي شده اقدام كنند.
وي همچنين از آمادگي كامل سازمان حج و زيارت براي ارائه هرگونه خدمات در حوزه عتبات مطابق نظر نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه ها خبرداد و گفت: سازمان علاقمند است تا در كنار نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه ها، نقش خود را در ارتقاي فرهنگي، اخلاقي و ديني دانشجويان ايفا كند.

*نقش سازمان حج و زيارت در تسهيل زيارت زائران
رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها نيز در اين ديدار گفت: توفيق تسهيل زيارت زائران اقدامي مهم است كه خوشبختانه در سازمان حج و زيارت براي اين امر برنامه ريزي شده است.
حجت الاسلام رستمي افزود: در صورتي كه امكان ارائه خدمات ارزان تر براي دانشجويان فراهم شود تعداد بيشتري از دانشجويان مي توانند از ظرفيت معنوي زيارت استفاده نمايند.

* بسته هاي متنوع سفرعتبات اقدامي مطلوب براي دانشجويان
رئيس جديد ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان كشور نيز در اين نشست گفت: ايجاد بسته هاي متنوع براي سفر به عتبات عاليات بسيار مطلوب است اما نياز به ارائه تخفيف مناسب براي سفرهاي دانشجويي است.
حجت الاسلام مطهري پور با قدرداني از تعامل و خدمات سازمان حج و زيارت در اين رابطه ، خواستار فراهم شدن امكاناتي براي دريافت هزينه هاي اين زيارت به صورت دو مرحله اي شد.
اجتمام*1933*1095*1193

سرخط اخبار جامعه