پرداخت  20 ميليارد ريال كمك به خسارت ديدگان سيل نكا

ساري- ايرنا- معاون برنامه ريزي فرماندار نكا از پرداخت 20 ميليارد ريال كمك بلاعوض به خسارت ديدگان سيل نكا خبر داد.

عقيل محمودي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در جريان سيل فروردين ماه امسال بيش از 700 واحد مسكوني نكا دچار خسارت 20 تا 100 درصد شد كه از اين تعداد 24 واحد مسكوني به طور كامل تخريب و امكان اسكان مجدد در اين منازل وجود ندارد.
وي گفت كه با تلاش هاي انجام شده و به همت بنياد مسكن ارائه تسهيلات كم بهره به خسارت ديدگان بعد از سيل با ثبت در سامانه آغاز و ارائه تسهيلات كم بهره، كمك هاي بلاعوض و وام تعميراتي در دستور كار قرار گرفت.
معاون برنامه ريزي فرماندار نكا اظهار داشت: تاكنون حدود 20 ميليارد ريال كمك بلاعوض و 50 ميليارد ريال وام كم بهره ارزان 4 درصد به اين افراد ارائه شده است.
محمودي گفت: با توجه به اينكه ارزيابي خسارات وارده به واحدهاي مسكوني مردم سيل زده در شهرستان نكا انجام شده است، پرداخت تسهيلات و اعتبارات بلاعوض و وام هاي كم بهره در مراحل مختلف پيگيري مي شود.
سيل فروردين ماه امسال بيش از 181 ميليارد تومان در شهرستان نكا خسارت بر جاي گذاشت كه از اين ميزان 112 ميليارد تومان مربوط به تاسيسات زيربنايي ، هشت ميليارد تومان معيشتي و 61 ميليارد تومان كشاورزي و دام و طيور بوده است.
// 7332/1899