۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۴
کد خبر: 83324287
۰ نفر
35 هكتار از اراضي ملي در پاسارگاد رفع تصرف شد

شيراز-ايرنا- رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان پاسارگاد گفت: 35 هكتار از اراضي ملي شهرستان پاسارگاد با حكم دستگاه قضايي رفع تصرف و به نفع دولت آزاد شد.

روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان فارس در گزارش روز چهارشنبه خود به نقل از حسن خسروانيان افزود: همچنين به دستور دادستان عمومي و انقلاب شهرستان پاسارگاد، نهال ها و محصولات صيفي كه به صورت غير مجاز در اراضي ملي پلاك مشهور به قصردشت كشت شده بود، قلع و قمع شد.
وي بيان كرد: حكم صادره بر اساس ماده 690 قانون مجازات اسلامي، با حضور نيروي انتظامي شهرستان پاسارگاد و ماموران يگان حفاظت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري اين شهرستان اجرا شد.
خسروانيان با اشاره به اينكه پيگيري هاي قضايي براي بررسي اين پرونده همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: با هماهنگي هاي انجام شده، عمليات خاكريزي به وسيله يك دستگاه لودر براي تعيين مرز اراضي ملي در منطقه ياد شده انجام و وضعيت اراضي به حالت سابق برگردانده شد.
وي، در مورد پرونده هاي خلع يد شده از سوي محاكم قضايي گفت: در صورت تكرار تخلف و عدم پيروي از دستورات قضايي بر اساس ماده 693 قانون، پرونده تخريب مجدد تشكيل و شخص متخلف علاوه بر پرداخت خسارت، به تحمل 6 ماه تا 2 سال حبس نيز محكوم خواهد شد.
خسروانيان ادامه داد: شهروندان، به ويژه بهره برداران و روستاييان در صورت مشاهده هر گونه تخريب، تصرف، قطع و توليد زغال از درختان جنگلي و ساير تخلفات در عرصه هاي منابع طبيعي، مراتب را به سامانه رايگان ١٥٠٤ اطلاع دهند.
به گفته وي، شهرستان پاساردگاد داراي 148هزار هكتار عرصه منابع طبيعي است.
شهرستان پاسارگاد به مركزيت سعادت شهر در ١١٠ كيلومتري شمال شيراز قرار دارد.
ع.پ /6118