استاندار: تمامي دستگاهها بايد وظايف محوله را بنحو شايسته انجام دهند

زاهدان - ايرنا - استاندار سيستان و بلوچستان گفت: تمامي دستگاهها اداري بايد وظايف محوله را بنحو شايسته انجام دهند و هر دستگاهي كه مرتكب تخلف شد بايد با قاطعيت با آن برخورد شود.

به گزارش ايرنا احمد علي موهبتي روز چهارشنبه در نشست كارگروه توسعه صادرات غير نفتي و شوراي ساماندهي صادرات مرزي سيستان و بلوچستان اظهار داشت: هر كس در هر سمت و ارگاني كار خود را به درستي انجام ندهد محكوم است و كم كاري او به هيچ عنوان قابل قبول نيست.
وي با بيان اينكه در جلسات مختلف بايد مسائل مرتبط به خوبي مورد بررسي قرار گيرد و تصميم گيري شود ادامه داد: مدير و مسئول هر اداره و سازماني با ارائه برنامه كار آمد، پيشنهاد مناسب و برداشتن موانع در برطرف كردن مشكلات و پيشبرد اهداف توسعه اي بيش از پيش تلاش كند.
استاندار سيستان و بلوچستان تصريح كرد: اگر خواهان رسيدن به توسعه هستيم بايد از هر آنچه در دنيا نيك و پسنديده است استفاده و از هرج و مرج و بي نظمي جلوگيري كنيم.
وي بيان كرد: نيروهاي نظامي نقش مهمي در كنترل گلوگاه هاي ضروري سيستان و بلوچستان دارند لذا نقش آنها در اين حوزه بسيار مهم است.
موهبتي خاطر نشان كرد: كشور در شرايط خاص و ويژه اي قرار دارد و نقش سيستان و بلوچستان در بر طرف كردن مشكلات بسيار پر رنگ و مهم است و بايد از ظرفيت ها و توانمنديهاي متعدد اين استان در اين زمينه بهره گرفت.
وي ادامه داد: سيستان و بلوچستان با توجه به همسايگي با دو كشور افغانستان و پاكستان و همچنين دسترسي به آبهاي آزاد بين المللي نقش مهم و پررنگي در زمينه رونق صادرات و واردات كشور مي تواند داشته باشد.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سيستان و بلوچستان در ادامه اين نشست گفت: تمامي دستگاهها بايد يك برنامه واحد و مديريت منسجم داشته باشند.
عليرضا نورا افزود: در حوزه بازارچه هاي مرزي و پايانه ها مشكل اساسي نبود مديريت منسجم و هدفدار است تا در موقع نياز تمامي بخش هاي اين حوزه بتوانند به صورت هماهنگ كار خود را انجام دهند.
وي مشكل سوخت را يكي ديگر از مشكلات در حوزه بازارچه هاي مرزي عنوان كرد و افزود: سوخت قاچاق و در كنار آن عدم تامين سوخت مورد نياز كاميون داران براي پيمايش و حمل كالاي مورد نظر از جمله مشكلات مربوط به اين حوزه است.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سيستان و بلوچستان تصريح كرد: افزايش ساعت كاري گمركات در كنار افزايش وسايل حمل و نقل مي تواند در تسريع روند صادرات و واردات كالا نقش مهمي ايفا كند.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) سيستان و بلوچستان نيز گفت: صادرات بخش مهمي در رونق يك كشور و منطقه است و اين امر بر هيچ كس پوشيده نيست.
نادر ميرشكار ادامه داد: صادرات به ويژه صادرات غير نفتي فرصتي مناسب براي بخش توليد، ارزش كالا و خدمات است.
وي افزود: سيستان و بلوچستان با توجه به پتانسيل هاي ويژه اي كه در حوزه صادرات دارد سال گذشته 939 ميليون دلار صادرات از اين استان انجام شده كه با توجه به برنامه هدف سازمان صمت كه 664 ميليون دلار برآورد شده بود 141 درصد رشد در روند برنامه هدف داشته است.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت سيستان و بلوچستان در خصوص صدور كارت پيله وري گفت: برنامه هاي خوبي در اين خصوص در نظر گرفته شده است و در حوزه صدور كارت پيله وري بيش از 100 در صد افزايش صدور كارت در اين استان را داشته ايم.
9914 **6081