تنها مسير مواصلاتي جنوبشرق به تهران پاسخگوي نياز مردم نيست

تهرن – ايرنا - نماينده مردم ورامين در مجلس شوراي اسلامي گفت: روزانه بيش از 120 هزار تردد بين شهرستانهاي جنوب شرق و تهران انجام مي شود و اين در حالي است كه زيرساخت هاي تنها محور مواصلاتي اين حوزه جوابگوي نياز مردم نيست.

به گزارش ايرنا، سيد حسين نقوي حسيني روز چهارشنبه در جلسه مشترك معاون وزير راه و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي. با فرماندار و مسئولان ورامين كه در محل فرمانداري اين شهرستان برگزار شد اظهار داشت: شهرستان هاي جنوب شرق استان تهران شامل ورامين، قرچك و پيشوا با بيش از يك ميليون نفر جمعيت روزانه مجبورند كه از تنها مسير دسترسي به تهران عزيمت نمايند.
وي گفت : بر اساس آمار اعلام شده، روزانه 120 هزار تردد بين شهرستان هاي جنوب شرق و تهران انجام مي شود كه در ساعات اوليه و پاياني روز، اين تردد به اوج خود مي رسد.
وي اظهار داشت: تردد در تنها محور مواصلاتي پايتخت به جنوب شرق تهران باعث فرسودگي هر چه بيشتر اين مسير شده به طوري كه در حد فاصل منطقه فيروزآباد تا قلعه نو شهرستان ري، حدود 12 كيلومتر فرسودگي و خرابي آسفالت مشكل بسيار زيادي را براي خودروهاي عبوري به وجود آورده است.
نقوي گفت: هر چند كه از نظر سياسي، محور تهران – ورامين در حوزه شهرستان ري قرار دارد ولي بهره برداران اين محور، مردم ورامين، قرچك و پيشوا مي باشند لذا رسيدگي به اين مسير از درخواست هاي مكرر مردم اين منطقه است.
وي تصريح كرد: عدم وجود دوربين هاي كنترل سرعت در اين مسير 25 كيلومتري باعث شده تا همواره شاهد بروز حوادث جاده اي منجر به فوت و جرح در آن باشيم، هفته گذشته بر اثر تصادف چند خودرو، دو نفر جان خود را از دست دادند و قفل شدن محور، مردم را ساعت هاي متمادي در ترافيك قرار داد.
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به ترافيك منطقه قلعه نو گفت: مشكلات موجود در يك مسير 500 متري گاه مردم را دقايق زيادي در ترافيك قرار مي دهد در صورتي كه مي توان با اقداماتي اساسي، اين مشكل را برطرف كرد.
وي افزود: هر چند كه مسئولان شهرستان ري و بخشداري قلعه نو اقداماتي را براي رفع مشكل ترافيك اين منطقه انجام داده اند و اندكي از حجم ترافيك كاسته شده ولي لازم است تا با اقدامات كارشناسي، اين مشكل يك بار براي هميشه برطرف شود.
نماينده مردم ورامين، قرچك و پيشوا در مجلس شوراي اسلامي همچنين با اشاره به لزوم ايجاد دسترسي از بخش جوادآباد به محور قم – گرمسارگفت : ايجاد محور آنتني از جوادآباد به محور قم – گرمسار سال ها است كه نيمه كاره رها شده است كه لازم است وزارت راه و شهرسازي با نگاه ويژه به اين مسير نگاه و با تأمين اعتبار نسبت به احداث آن اقدام كند.
وي تأكيد كرد: راه محور توسعه است و اگر بتوان مسير هاي دسترسي مناسبي براي شهرستان ورامين در نظر گرفت، مي توان سرعت پيشرفت و توسعه آن را بيشتر كرد.
ورامين با 300 هزار نفر جمعيت در 35 كيلومتري جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254//6139