معاون استاندار خراسان شمالی: احزاب رابطان بین مردم و حاكمیت هستند

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: احزاب نقش برجسته ای به عنوان رابطان بین مردم و حاكمیت نه تنها در شئون سیاسی بلكه در تمام شئون ها هستند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری، ولی الله حیاتی روز چهارشنبه در نشست با احزاب استان افزود: خانه احزاب باید برنامه‌ریزی‌های دقیق برای احزاب داخل استان داشته و جلسات مستمر برگزار كرده و شاخه جوانان، بانوان و كارآفرینی را فعال كنند.
وی افزود: احزاب باید با پویایی بیشتر مسیر را دنبال و ایفای نقش كنند و دبیران احزاب مشاركت جدی داشته باشند.
حیاتی گفت: كارآمدی و كارایی باید مورد توجه دبیران احزاب قرار گیرد بنای ما این است كه تعامل دو سویه با احزاب داشته باشیم و گوش شنوا برای شنیدن سخنان آنان و جلسات خود را مستمر با احزاب برگزار كنیم.
وی در خصوص اهمیت نقش بانوان در پست های مدیریتی اظهار داشت: اراده استاندار نیز بر نقش بانوان در پست های مدیریتی است كه خوشبختانه در این حوزه حائز رتبه یازدهم كشوری هستیم و در انتصابات پیش‌رو نیز نقش بانوان دیده شده است.
وی مهم ترین كاركرد احزاب در شرایط حساس امروزی را ایجاد بارقه امید در دل مردم عنوان كرد و گفت: هر كسی در این شرایط امروز بر طبل ناامیدی بزند جفای به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی كرده است لذا ایجاد بارقه امید در دل مردم از وظایف ماست كه باید به جد پیگیری شود.
حیاتی اظهار داشت: مدیران و مسئولان ما باید انتقاد پذیر باشند اگر انتقادپذیری نباشد پویایی در مدیریت رخ نمی‌دهد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: باید از اندیشه‌های تمام احزاب استفاده شود و گره گشایی از مشكلات و معیشت مردم در تمامی حوزه‌ها را خواهیم داشت.
حیاتی اظهار داشت: آن چیزی كه باعث شده در طول چهار دهه بر نقشه‌های دشمنان قالب شویم؛ وحدت و همدلی بین مردم به عنوان پدیدآورندگان این انقلاب بوده است.
وی تصریح كرد: در حال حاضر در شرایط امروز زمانه با هم بودن است لذا همه گروه‌ها، جناح‌ها و صاحبان سلایق گوناگون باید در كنار یكدیگر قرار بگیرند.
وی بیان كرد: امسال ملت بزرگ ایران علاوه بر اینكه به مقابله با توطئه های آمریكا می پردازند در معرض انتخابات نیز هستند آنچه كه در انتخابات امسال مهم است و هدف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده؛ مشاركت حداكثری مردم پای صندوق‌های رای است.
وی ادامه داد: اینكه چه جنایی و تشكیلاتی برنده باشد اصل در نظام، مشاركت حداكثری است زیرا گروه ها برنامه‌های خود را اعلام می‌كنند و مردم به آنها رای می‌دهند.
حیاتی افزود: تعیین سرنوشت مردم دارای قواعدی است كه همه باید رعایت كنند.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه به صورت همزمان در استان خراسان شمالی برگزار می شود.
این استان 863 هزار نفری دارای 4 كرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و یك كرسی نمایندگی نیز بین شهرستان فاروج این استان و شهرستان قوچان در استان خراسان رضوی مشترك است.
با توجه به درگذشت آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده چهار دوره این استان در مجلس خبرگان رهبری در اردیبهشت پارسال، جایگزین وی نیز در انتخابات اسفندماه امسال برگزیده خواهد شد.
3007/ 6042