انتخابات مجلس خبرگان رهبري در 5 استان كشور برگزار مي شود

تهران – ايرنا - دبير و سخنگوي ستاد انتخابات كشور گفت: امسال در كنار برگزاري انتخابات مجلس شوراي اسلامي در 5 استان تهران، قم، خراسان شمالي، خراسان رضوي و فارس كشور ، براي انتخاب 6 نفر از نمايندگان مجلس خبرگان رهبري، انتخابات برگزار مي شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، «سيد اسماعيل موسوي» با اشاره به برگزاري سومين جلسه ستاد انتخابات كشور، گفت: در جلسه امروز رئيس كميته مالي و پشتيباني ستاد انتخابات گزارشي از برنامه ها و اقدامات كميته در رابطه با بودجه و منابع مالي و اعتباري انتخابات ارائه كرد.
سخنگوي ستاد انتخابات كشور عنوان كرد: در سومين جلسه انتخابات تاكيد شد كه ابزار و اقلام انتخاباتي از منابع و توليدات داخلي در جهت حمايت از توليد ملي استفاده شود؛ همچنين توصيه شد حتي الامكان در هزينه‌كردها صرفه‌جويي شود و كمترين ميزان مصرف را داشته باشيم.
موسوي با اشاره به اينكه در اين جلسه ستاد انتخابات، اصلاح آيين نامه مجلس خبرگان رهبري مطرح شد، يادآوري كرد: اين اصلاحيه به پيشنهاد وزير كشور به شوراي نگهبان ارسال شد و شوراي نگهبان در كمترين وقت ممكن اين اصلاحيه را بررسي و تصويب كرد.
مديركل دفتر انتخابات وزارت كشور افزود: حاصل اين تغيير در آيين نامه و اصلاح آن اين بود كه از اين پس در موارد همزماني برگزاري انتخابات مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان رهبري، تنها يك هيئت اجرايي در حوزه هاي انتخابيه تشكيل خواهد شد و از تعدد هيئت‌هاي اجرايي پرهيز مي شود كه اين امر يك گام مثبت براي بهبود فرآيند انتخابات است.
موسوي ادامه داد: در انتخابات پيش رو، در 5 استان كشور در كنار برگزاري انتخابات مجلس شوراي اسلامي، براي انتخاب 6 نفر از نمايندگان مجلس خبرگان رهبري نيز انتخابات برگزار خواهيم كرد و به اين ترتيب در استان‌هاي تهران، قم، خراسان شمالي، خراسان رضوي و فارس مشمول اين اين قانون خواهند بود.

**برگزاري همايش سراسري فرمانداران در تير ماه
دبيرستاد انتخابات كشور خاطرنشان كرد: همايش سراسري فرمانداران در تير ماه سال جاري با هدف آموزش قوانين و مقررات انتخابات برگزار خواهد شد كه راهكارهاي برگزاري اين همايش در اين جلسه مورد بررسي قرار گرفت و تصويب شد.
مديركل دفتر انتخابات وزارت كشور تصريح كرد: تاكنون در 27 استان از 31 استان كشور ستادهاي انتخابات استان تشكيل شده است و مقدمات تشكيل ستاد انتخابات در 4 استان باقيمانده نيز فراهم شده كه به زودي اين امر محقق خواهد شد.
سخنگوي ستاد انتخابات در پايان اشاره كرد: بررسي لايحه جامع انتخابات در مجلس شوراي اسلامي آغاز شده است و در اين هفته كميسيون آموزش، تحقيقات و فناوري مجلس شوراي اسلامي, موادي از لايحه جامع پيشنهادي دولت را بررسي كرد و انتظار داريم در ساير كميسيون ها نيز اين بررسي ها با سرعت پيگيري شود تا تكليف لايحه جامع انتخابات هر چه سريعتر روشن شود.
انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و ميان دوره اي مجلس خبرگان رهبري روز جمعه دوم اسفند 98 برگزار مي شود.
سيام**3070**9121