كره قرارداد 2.5 میلیارد دلاری آب شیرین با عراق امضا كرد

بغداد – ایرنا – رسانه های عراق روز چهارشنبه اعلام كردند كه شركت «هیوندا» كره جنوبی متخصص در زمینه مهندسی و ساختمان سازی یك قرار داد 2.45 میلیارد دلاری برای اجرای طرح آب شیرین در استان بصره عراق امضا كرد.

رسانه های عراق به نقل از نشریه «كوریان هیرالد» چاپ كره جنوبی نوشته اند كه شركت مهندسی و ساختمان سازی هیوندا امروز (چهارشنبه) یك توافقنامه اولیه با شركت نفت جنوب عراق به ارزش 2.45 میلیارد دلار برای ایجاد تاسیسات شیرین كردن آب دریا در استان بصره امضا كرد.
براساس این گزارش، این طرح كه قرار است طی 49 ماه به اجرا در آید، امكان تامین پنج میلیون بشكه آب شیرین قابل مصرف را برای شهروندان جنوب عراق فراهم می كند.
رسانه های عراقی افزوده اند كه این طرح به افزایش تولید نفت خام و افزایش درآمدزایی برای دولت عراق در منطقه خاورمیانه كمك می كند.
نشریه كره جنوبی كه این خبر را منتشر كرده افزوده است كه شركت هیوندا علاوه بر این طرح، در ساخت پالایشگاه ها و تاسیسات برقی و ساختمان های مسكونی در عراق نیز فعالیت خواهد كرد.
بعد از قرار داد 4 میلیارد دلاری وزارت برق عراق با شركت «زیمنس» آلمان در سفر «عادل عبدالمهدی» به آلمان در دهم اریبهشت ماه گذشته، این دومین قرارداد مهم دولت عراق با شركت بزرگ بین المللی در زمینه طرح های زیرساختی است.
شركت مهندسی و ساختمان سازی هیوندای كره جنوبی هسته اصلی مجموعه شركت های گروه هیوندا را تشكیل می دهد كه در حال حاضر در سراسر جهان دارای پروژه های بزرگ مهندسی و ساختمان سازی است.
خاورم *4*353*380*