جمعی از عشایر منطقه بیارجمند در محاصره سیلاب گرفتار شده اند

شاهرود - ایرنا - جمعی از عشایر بیارجمند شاهرود با بیان این كه بارش شدید باران از بعدازظهر سه شنبه در این منطقه آغاز شده ، اعلام كردند كه راه های ارتباطی آن ها قطع شده و برای تامین مایحتاج خود با مشكلات زیادی مواجهند.

به گزارش ایرنا ، شهر بیارجمند مركز بخش بیارجمند در 110 كیلومتری جنوب شرق شاهرود قرار گرفته و تا سمنان 310 كیلومتر فاصله دارد.
بیارجمند با یك نقطه شهری و 40 روستا نزدیك به 10 هزار تن جمعیت دارد.
بیشتر اهالی این بخش از راه دامداری و باغداری زندگی را می گذرانند.
علی رضا احمدی یكی از عشایر منطقه دوچاهی بیارجمند چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام كرد: شدت بارش موجب شده تا محل های نگهداری دام ها دچار آبگرفتگی شوند.
وی با بیان این كه عشایر این منطقه بیش از 600 راس انواع دام دارند، افزود: كاهش شدید دمای هوا موجب شده تا تعدادی از دام ها در معرض تلف شدن قرار گیرند.
احمدی ادامه داد : اكنون عشایر چند آبادی این منطقه برای تهیه وسایل مورد نیاز خود با مشكلات زیادی روبرو هستند.
یكی دیگر از عشایر این منطقه هم گفت: تنها راه دسترسی عشایر به روستای رضاآباد بیارجمند است كه از روز گذشته این راه بسته است.
وی گفت: به دستگاه های امداد رسان خبررسانی شده اما هلال احمر اعلام كرد پنجشنبه گروه امدادی به این منطقه اعزام می كند.
بخشدار بیارجمند در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در این خصوص اعلام كرد از موضوع بی خبر است.
رضا نقی زاده رییس امور عشایری شاهرود هم در گفت و گویی با خبرنگار ایرنا اعلام كرد كه از این موضوع مقارن ظهر چهارشنبه مطلع شده است.
وی گفت: گروهی از كاركنان این اداره برای برآورد خسارت بارش عشایر به منطقه طرود اعزام شده اند.
نقی زاده افزود : با این كه نیروها و خودروهای این اداره به ماموریت دیگری اعزام شده اند ، تلاش می كنم تا به منطقه عزیمت نمایم .
وی گفت : این موضوع به اطلاع بخشداری و دستگاه های امداد رسان رسانده شده و قرار است صبح فردا هلال احمر وسایل مورد نیاز را به آسیب دیدگان برساند.
رییس امور عشایری شاهرود ادامه داد: خاكی و شنی بودن راه های منطقه دسترسی به عشایر را بسیار دشوار می كند.
جمعیت عشایر شهرستان شاهرود بر اساس سرشماری سال 87، 2 هزار و 965 تن است. 9 طایفه عشایری شهرستان دارای 141 هزار و 225 راس دام سبك، بیش از یك هزار راس دام سنگین و یكهزار و 709 نفر شتر هستند.
عشایر شاهرود، با تولید 2 هزار و 84 متر مربع دست بافته ، 21.1 درصد از تولید صنایع دستی استان را به خود اختصاص داده اند.
7658/6167