۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۱
کد خبر: 83324193
۰ نفر
رد شايعات مطرح شده پيرامون تجارت شكر

قم - ايرنا - دفتر آيت الله ناصر مكارم شيرازي مطلبي در خصوص رد شايعات مطرح شده پيرامون تجارت شكر، سهام شركت قند دزفول و ارتباط معظم له با آقاي مدلل منتشر كرد.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا از دفتر آيت الله مكارم شيرازي در اين مطلب آمده است: اين سخنان كذب محض است و بارها اين مسائل را تكذيب كرده ايم؛ نه يك سهم از كارخانه اي در اختيار آيت الله العظمي مكارم شيرازي مي باشد و نه يك گرم شكر و نه اينكه رابطه اي با فردي بنام مدلل وجود داشته است.
در اين مطلب بيان شده است: در پي انتشار مجدد شايعات تكراري و دروغين در مورد حضرت آيت الله العظمي مكارم شيرازي نامه اي از سوي جمعي از ارادتمندان معظم له به دفتر رسيده است كه به همراه پاسخ دفتر معظم له تقديم مخاطبين گرامي مي گردد:

** متن نامه دريافت شده:
باسمه تعالي
مديريت محترم دفتر حضرت آيت الله العظمي مكارم شيرازي مد ظله العالي
ضمن عرض سلام و ابراز ارادت
همانگونه كه مستحضر هستيد مدتي قبل وزير امور خارجه ايالات متحده آمريكا در سخناني مضحك مدعي شده بود كه آيت الله العظمي مكارم شيرازي در تجارت شكر فعاليت داشته و از اين راه منافع مالي بسياري تصاحب نموده اند لذا خواهشمند است با توجّه به بحث هاي مكرّر ، شايعات و مطالب دروغين فراواني كه در مورد كارخانجات خيالي تحت اختيار معظم له و تصاوير مربوط به صورت جلسه تعيين ميزان سهام شركت قند دزفول كه برخي آن را سندي براي دست داشتن ايشان در امور اقتصادي مي پندارند و همچنين داستان دروغين فردي به نام مدلّل كه او را داماد معظم له معرفي مي كنند، در صورت صلاحديد، جهت تنوير افكار عمومي پاسخ بفرماييد.
جمعي از ارادتمندان مرجعيت

** متن پاسخ ارسال شده:
باسمه تعالي
با اهداء سلام و تحيت
اين سخنان كذب محض است و بارها اين مسائل را تكذيب كرده ايم؛ نه يك سهم از كارخانه اي در اختيار آيت الله العظمي مكارم شيرازي مي باشد و نه يك گرم شكر.
در مورد تصاوير منتشر شده نيز مساله اين است كه بيش از بيست سال قبل جمعي از خيرين سهامي از آن كارخانه را براي حوزه علميه خريداري كردند؛ بعد از مدت كوتاهي كه ديدند نمي توانند مشكلات را حل كنند، آن را به ديگران واگذار كردند و وجه آن، براي ساختن مسجد، مدرسه و خانه عالم در مناطق محروم مصرف شد و معظم له يك ريال از آن را در اختيار نداشته و ندارند و اين مساله در همان زمان (بيش از بيست سال قبل) خاتمه يافته است.
در مورد فردي بنام مدلل، بايد توجه داشته باشيد كه آيت الله العظمي مكارم شيرازي نامبرده را نديده و نمي شناسند و هيچگونه رابطه اي با نام برده نداشته و ندارد و به طور كلي در خانواده و اطرافيان معظم له هيچ فردي مرتبط با اين فرد و ساير امور مطرح شده در نامه وجود ندارد.
توجه داشته باشيد كه، كساني كه نه ايمان دارند و نه وجدان، از تكرار دروغ هاي خود ابا ندارند و اين نشانه بي ايماني، بي تقوايي و نداشتن شرافت انساني است.
عجيب آنكه اين شايعات و دروغ ها تا آنجا پيش رفته كه وزير امور خارجه آمريكا هم اين دروغ را تكرار كرده است، البته اين دروغ هاي مضحك سبب مي شود كه همه آزاد انديشان دنيا نسبت به خبرهاي آنها بي اعتماد شوند و در دام توطئه هاي آنها گرفتار نشوند.
هميشه موفق باشيد
دفتر آيت الله العظمي مكارم شيرازي دام ظله
7405/ 6133/