عزم مديريت استان مركزي در گره گشايي از مشكلات آذرآب جدي است

اراك - ايرنا - معاون سياسي امنيتي استانداري مركزي گفت: عزم زنجيره مديريتي اين استان براي گره گشايي از معضلات شركت مادرتخصصي آذرآب جدي است.

«بهروز اكرمي» روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: آذراب از واحدهاي پيمانكاري مادر و صنايع بزرگ و تاثيرگذار كشور است كه در عرصه اقتصادي ، تامين نياز داخلي و كارسازي صنايع زيردستي سهم بسزايي دارد كه در سال هاي اخير با معضلاتي دست و پنجه نرم مي كند.
وي توضيح داد: رونق توليد راهبرد دولت در جنگ اقتصادي است و همه تلاش ها به كار گرفته شده تا معضلات آذرآب كه متاثر از تحريم ها و پاره اي مشكلات ديگر است در اسرع وقت حل شود.
معاون سياسي امنيتي استانداري در خصوص مطالبه ديروز كاركنان آذرآب و حضور تعدادي از آنان در مقابل درب كارخانه خاطرنشان كرد: كارگران آذرآب سه ماه حقوق معوقه داشتند كه در روز سه شنبه هفته جاري حقوق اسفندماه آنان پرداخت شده و در رايزني صورت گرفته مديران اين صنعت موظف به پرداخت دستمزد فروردين و ارديبهشت ماه كارگران در روزهاي آتي شده اند.
صنايع آذرآب اراك از واحدهاي پيمانكاري عمده كشور است كه در سال 1364 در اراك آغاز به كار كرد.
اين صنعت مادر تخصصي در حوزه طراحي، ساخت و نصب انواع بويلرهاي نيروگاهي و صنعتي ،مخازن تحت فشار، مبدل هاي حرارتي و تجهيزات نفت، گاز، پتروشيمي، فولاد، صنايع قند، شكر و سيمان فعاليت دارد.
اين واحد صنعتي در سال 1389 به بخش خصوصي واگذار شده و هم اكنون به 16 هزار و 400 سهم تقسيم شده است.
6013/