۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۱
کد خبر: 83324179
۰ نفر
سیل در خراسان جنوبی جان یك نفر را گرفت

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: شدت بارش رگباری باران روز (چهارشنبه) موجب سیل در پنج شهرستان استان و فوت یك نفر شد.

محمدرحیم شهریاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاكنون 13 گروه امدادی و عملیاتی به شهرستان های گرفتار سیل اعزام شده اند.
وی گفت: چهار نفر كه در اثر سیلاب روستای شیرگ شهرستان سربیشه گم شده بودند پیدا شدند كه یك نفر از آنان جان خود را از دست داد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان كرد: در شهرستان درمیان هم سه نفر گم شدند كه امدادگران برای پیدا كردن آنان تلاش می كنند.
وی از گرفتار شدن 2 نفر در سیلاب شهرستان درمیان خبر داد و گفت: با فروكش كردن سیلاب به افراد مورد نظر امدادرسانی می شود.
شهریاری اظهار كرد: سیل امروز در شهرستان های طبس، درمیان، سرایان، سربیشه و بیرجند روی داد و شهروندان باید به نكات اینی توجه كافی داشته باشند.

**29 منزل مسكونی دچار آبگرفتگی شد
مدیركل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی هم گفت: با توجه به شدت بارندگی های امروز كه بیشتر مقطعی و به صورت رگباری بود تاكنون 29 منزل مسكونی در استان دچار آبگرفتگی شده است.
سید ابوالحسن میرجلیلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر شدت بارندگی های رگباری 67 تیم امدادی و عملیاتی در استان در حالت آماده باش كامل قرار گرفتند.
وی گفت: تمام منازل درگیر آبگرفتگی توسط امدادگران امدادرسانی شدند و هم اكنون مشكلی در این زمینه وجود ندارد.
میرجلیلی تصریح كرد: سامانه بارشی تمامی 11 شهرستان استان را فراگرفته و به صورت مقطعی و رگباری در حال ادامه است كه توصیه می شود مردم ضمن رعایت نكات ایمنی در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها قرار نگیرند.
به گزارش ایرنا فعالیت سامانه بارشی جدید از روز گذشته (سه شنبه) در اغلب مناطق استان آغاز شد و ظهر امروز در مركز استان شدت گرفت.
بارش شدید باران امروز - چهارشنبه - در خیابان های شهر بیرجند مركز استان نیز روان آب به راه انداخت.
3215*3028