۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
کد خبر 83324175
۰ نفر
سایت شهدای استان كرمانشاه رونمایی شد

كرمانشاه- ایرنا- سایت شهدای استان كرمانشاه روز چهارشنبه توسط اداره ‌كل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس این استان رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نشانی اینترنتی این سایت www.shohada-kermanshah.ir است كه به مروز اطلاعات مربوط به همه شهدا و فرماندهان شهید استان از جمله زندگینامه، وصیتنامه‌، تصاویر، شرح عملیات‌ها، كتاب‌ها و مقالات مربوط به آنان را در دسترس مردم قرار می‌دهد.
مدیركل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس كرمانشاه روز چهارشنبه در مراسم رونمایی از این سایت گفت: تاكنون اطلاعات 30 فرمانده شهید استان در این سایت بارگذاری شده است.
سردار مرادعلی محمدی ابراز امیدواری كرد كه با راه‌اندازی این سایت گام مهمی برای معرفی هرچه بیشتر شهدا بویژه به نسل جوان برداشته شود.
وی در ادامه به ویژه برنامه های آزاد سازی خرمشهر در استان اشاره كرد و افزود: بیش از 100 نوع برنامه مختلف در قالب شعرخوانی، خاطره گویی، نشست های تخصصی، مقاله نویسی، عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا، آیین های ویژه برای تببین ارزش های آزادسازی خرمشهر در روز اول خرداد تا چهارم خرداد برنامه ریزی و اجرا می شود.
او گفت: گفت: با آزادسازی خرمشهر هیمنه صدام با آن همه استحكامات قوی شكست و موجب ارتقا جایگاه بین المللی انقلاب اسلامی شد.
سردار مرادعلی محمدی در ادامه بیان داشت: دشمن پس از این شكست ناامید شد و نیروهای مسلح و مردم ما 2 چندان امیدوار شدند و این دستاورد بسیار بزرگی برای ملت ما پس از پیروزی بود.

** رسانه ها باتوجه به شرایط حساس كشور تولید محتوا كنند
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه هم در این مراسم با اشاره به تبلیغات روحی روانی گسترده دشمنان و اعزام ناوگان به خلیج فارس، از رسانه ها خواست، متناسب با شرایط حساس امروز حول محور اتحاد، انسجام و مقاومت مردم در مقابل دشمنان بیشتر تولید خبر و محتوا كنند.
حجت الاسلام رحیم جعفری با بیان اینكه در جنگ تحمیلی بیش از 70 كشور از صدام حمایت نظامی، مادی و معنوی می كردند، اظهار داشت: اتحاد، انسجام، مقاومت و ایستادگی مردم ایران باعث شكست این همه كشور و ابرقدرت ها شد، بنابراین اتحاد رمز موفقیت همه نیروها است و رسانه ها باید به این مقوله مهم بسیار توجه كنند.
او در ادامه رسانه ها را قوی تر و مهم تر از هر شخصیت سیاسی در بحران دانست و گفت: امروزه با توجه به لشكركشی دشمن و تبلیعات روانی آنان، همگان وظیفه داریم در راستای اطلاع رسانی واقعی، مردم را با اخبار درست آشنا كنیم.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه در ادامه با اشاره به اینكه تصرف خرمشهر بزرگترین دستاورد عراق در جنگ تحمیلی بود، گفت: با توجه به استحكامات بسیار قوی كه صدام برای این شهر چیده بود ولی نیروهای مسلح با اتحاد و انسجام همراه با روحیه بالای شهادت طلبی این منطقه را فتح كردند و باعث روحیه بخشی به مردم و ناامیدی دشمنان شدند.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی كرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه یادمان محور عملیاتی شیخ صلح تا 2 ماه دیگر به بهره برداری می رسد، گفت: همه یادمان های محورهای عملیاتی استان كه در سفر پرخیر و بركت مقام معظم رهبری مصوب شده بود، احداث شده اند.
چهارم آبان ماه سال 1359 پس از 35 روز مقاومت مردمی سرانجام خرمشهر به دست ارتش تا بن دندان مسلح بعث عراق افتاد اما طی 2 سال نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و نیروهای مردمی طی چهار عملیات ثامن الائمه، طریق القدس، فتح المبین و بیت المقدس موفق به شكست حصر آبادان شدند و خرمشهر را آزاد كردند.
8066/3209