معاون استاندار: یكهزار تن شكر بین خانوار كرمانی توزیع می شود

كرمان - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری كرمان گفت: یكهزار تن شكر از محل ذخیره استراتژیك آماده توزیع در این استان شده كه طی هفته جاری بین خانوارها توزیع می شود.

به گزارش ایرنا، محمدعلی دهقان روز چهارشنبه در نهمین نشست ستاد تنظیم بازار استان كرمان افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال و جنوب با همكاری تعزیرات و گشت های نظارتی، نظارت ها برای توزیع شكر را افزایش دهند.
وی اظهار داشت: تقسیم بندی میزان توزیع یكهزار تن شكر در استان كرمان بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است و با بازرسی قوی نباید این شكر به دست دلالان برسد و فرایند توزیع مورد سوء استفاده قرار نگیرد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری كرمان گفت: انعقاد قرارداد دریافت شكر خام و تحویل شكر تصفیه شده، بین كارخانه شكر سیرجان و شركت بازرگانی ایران باید به سرعت منعقد شود كه مشكلات حمل شكر از شهرهای دیگر رفع شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش اضافه كرد: برخی پارچه ارزان برای لباس فرم مدارس موجب آسیب، حساسیت پوستی، بیماری و استرس دانش آموزان می شود لذا تهیه پارچه با قیمت بیشتر بهتر است تا اینكه لباس فرم اثرات عمیق و مخرب بر دانش آموزان وارد كند.
دهقان گفت: می توان جنس پارچه ها را بررسی كرد كه كارخانه های داخلی رونق گیرند و برخی استان ها طی سال های گذشته با كالای نامرغوب بازار كرمان را تصرف كردند.
وی عنوان كرد: شركت پشم آسیا با قیمتی كمتر از نرخ بازار، پارچه لباس فرم مدارس را تامین می كند كه موجب از بین رفتن رانت خواری می شود.
مدیركل دفتر امور اقتصادی استانداری كرمان نیز در این نشست گفت: ستاد تنظیم بازار استان بر اساس جمعیت میزان شكر برای توزیع در شهرستان ها را تعیین كند و در مورد فرآیند توزیع شكر بین صنف و خانوار تصمیم گیری و به فرمانداران ابلاغ شود.
رضا سنجری اضافه كرد: یكهزار تن شكر در هفته جاری بین خانوارهای استان كرمان توزیع خواهد شد.
همچنین در این نشست در مورد ساماندهی لباس فرم مدارس، قرارداد تصفیه شكر سیرجان، بازدید واحدهای صنفی نانوایی و نحوه توزیع شكر تصمیم گیری شد.
7420/ 5054