امدادگران هلال احمر اردبیل به 358 حادثه دیده امداد رسانی كردند

اردبیل - ایرنا - سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امداد رسانی به 358 حادثه دیده در اردیبهشت ماه امسال در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، بهزاد نواختی مقدم روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: 204 نفر از این تعداد در برف و كولاك ، 71 نفر در حوادث و سوانح رانندگی جاده ای ، 60 نفر در توفان ، 10 نفر در حوادث ساحلی و دریایی ، هشت نفر در سیل و آبگرفتگی ، سه نفر مراجعه كننده حضوری، یك نفر به علت ریزش آوار و یك نفر در حوادث شهری دچار حادثه شده بودند.
وی با بیان اینكه این افراد در پی وقوع 39 مورد دچار حادثه شدند، اظهار داشت: 25 مورد حادثه رانندگی جاده ای، چهار مورد حادثه دریایی و ساحلی، سه مورد حادثه گرفتاری در برف و كولاك ، 2 مراجعه كننده حضوری ، 2 مورد حادثه توفان، یك مورد حادثه ریزش آوار ، یك مورد حادثه سیل و آبگرفتگی و یك مورد حادثه شهری از جمله حوادث اتفاق افتاده در دومین ماه سال جاری است كه در همه این موارد امدادگران جمعیت هلال احمر با حضور بموقع در محل وقوع حادثه به گرفتار شدگان و حادثه دیدگان امداد رسانی كردند.
سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینكه در این حوادث 56 نفر مصدوم شدند، اضافه كرد: 2 نفر به صورت سرپایی درمان شده و 12 نفر هم توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل به مراكز درمانی انتقال داده شدند.
نواختی مقدم با بیان اینكه 62 تیم عملیاتی برای امدادرسانی در این حوادث بكار گرفته شد، ادامه داد: این تیم ها با بكارگیری 230 نفر و 79 دستگاه ناوگان اعم از آمبولانس ، ست نجات و خودرو كمك دار پشتیبانی به یاری حادثه دیدگان شتافتند.
اردبیل جزو 10 استان كشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به شمار می رود و هر از گاهی بروز حادثه هایی مانند زمین لرزه ، رانش زمین ، سیل ، خشكسالی ، صاعقه ، طوفان ، سرمازدگی ، برف سنگین ، سرما و یخبندان شدید خسارت ها و تلفات های زیادی بر جای می گذارد.
6130/6018