سیل در خراسان جنوبی جان یك نفر را گرفت

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: شدت بارش رگباری باران امروز (چهارشنبه) موجب سیل در پنج شهرستان استان و فوت یك نفر شد.

محمدرحیم شهریاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاكنون 13 تیم امدادی و عملیاتی به شهرستان های گرفتار سیل اعزام شده اند.
وی گفت: چهار نفر بر اثر سیلاب در روستای شیرگ شهرستان سربیشه مفقود و سه نفر پیدا شدند ولی یك خانم جان خود را از دست داد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان كرد: در شهرستان درمیان هم سه مفقودی گزارش شده است كه امدادگران برای پیدا كردن آنان در تلاش هستند.
وی از گرفتار شدن 2 نفر در سیلاب شهرستان درمیان خبر داد و گفت: با فروكش كردن سیلاب به افراد مورد نظر امدادرسانی خواهد شد.
شهریاری اظهار داشت: سیل امروز در شهرستان های طبس، درمیان، سرایان، سربیشه و بیرجند روی داد و شهروندان باید نسبت به نكات اینی توجه كافی داشته باشند.

**29 منزل مسكونی دچار آبگرفتگی شد
مدیركل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی هم گفت: با توجه به شدت بارندگی ها از امروز كه عموما مقطعی و به صورت رگباری بود تاكنون 29 منزل مسكونی در استان دچار آبگرفتگی شد.
سید ابوالحسن میرجلیلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر شدت بارندگی های رگباری 67 تیم امدادی و عملیاتی در استان در حالت آماده باش كامل قرار گرفتند.
وی گفت: تمام منازل درگیر آبگرفتگی توسط امدادگران امدادرسانی شدند و هم اكنون مشكلی در این زمینه وجود ندارد.
میرجلیلی تصریح كرد: سامانه بارشی تمامی 11 شهرستان استان را فراگرفته و به صورت مقطعی و رگباری در حال ادامه است كه توصیه می شود مردم ضمن رعایت نكات ایمنی در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها قرار نگیرند.
به گزارش ایرنا فعالیت سامانه بارشی جدید از روز گذشته (سه شنبه) در اغلب مناطق استان آغاز شد و ظهر امروز در مركز استان شدت گرفت.
بارش رگباری و شدید باران امروز - چهارشنبه - در خیابان های شهر بیرجند نیز روان آب به راه انداخت.
3215*3028