۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۹
کد خبر: 83324152
۰ نفر
دختر نقره ای تكواندو: روی نا امیدی خط قرمز كشیدم

تهران- ایرنا- دختر 17 ساله تكواندوی ایران كه به مدال نقره رقابت های جهانی انگلیس دست یافت، گفت: با تلاش فراوان روی ناامیدی خط قرمز كشدیم و اكنون اهداف زیادی دارم.

«مهلا مومن زاده» كه توانست در بیست و چهارمین دوره رقابت های تكواندوی قهرمانی جهان در شهر «منچستر» انگلیس به نشان نقره دست یابد در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: با توجه به شرایط سنی، اولین حضورم در مسابقات جهانی بزرگسالان را تجربه كردم و انگیزه زیادی برای رسیدن به موفقیت داشتم.
وی افزود: چهار ماه در اردو بودیم و به همراه كادر فنی تلاش زیادی انجام دادیم تا در انگلیس به نتایج خوبی برسیم.
دارنده 2 مدال طلای نونهالان جهان، ادامه داد: در المپیك جوانان آرژانتین در مرحله یك چهارم نهایی با یك اختلاف امتیاز شكست خورده و از رسیدن به مدال بازماندم. پس از آن ناامید شده بودم كه با تلاش فراوان دوباره بلند شدم تا به خواسته ام برسم.
دختر تاریخ ساز تكواندوی ایران در مورد برنامه های پیش روی خود، گفت: اكنون هدف اصلی این است تا با حضور در مسابقات دارای امتیاز، سهمیه المپیك 2020 را كسب كنم.
مومن زاده در خصوص مقایسه شدن با «كیمیا علیزاده» نخستین بانوی مدال آور تكواندوی ایران در جهان و المپیك، تصریح كرد: علیزاده الگوی ورزشی ام است و از این بابت خیلی خوشحالم. او برای همه قابل احترام است و امیدوارم ادامه دهنده راه این قهرمان باشم و در نهایت بتوانم در المپیك خوشرنگ ترین مدال را كسب كنم.
وی در مورد مبارزات خوبی كه در مسابقات قهرمانی انجام داد، گفت: چون در رنكینگ جهانی نبودم حریفان سختی داشتم، اما این مساله و نام رقیبان برایم مهم نبود. در فینال نیز برابر حریف باتجربه ای از كره جنوبی كه طلای جهان را داشت مبارزه كردم و از حالا به فكر این هستم تا در المپیك، شكست برابر او را جبران كنم.
مومن زاده گفت: هنوز اول راه هستم و تمركزم تنها به ورزش قهرمانی و موفقیت معطوف است.
وی با قدردانی از اساتید خود (مظلومی و معصومی)، گفت: در لیگ همراه با تیم لوازم خانگی كن مبارزه كردم و این مهم تاثیر زیادی بر روند آماده سازی ام داشت. همچنین كادر فنی تیم ملی زنان نیز نقش مهمی در موفقیت من داشتند. باید از مسئولان مجموعه ورزشی «سید» البرز هم كه حامی ام بودند، تشكر كنم.
ورزشی**3783**9129