لیگ حرفه ای بسكتبال آمریكا؛ تورنتو شاخ غول را شكست

تهران- ایرنا- تیم بسكتبال میلواكی در فینال كنفرانس شرق لیگ حرفه ای آمریكا موسوم به NBA برای دومین بار برابر تورنتو باخت تا كارش برای قهرمانی و رسیدن به فینال این فصل دشوار شود.

چهارمین مسابقه تورنتو و میلواكی در فینال كنفرانس شرق لیگ NBA امروز چهارشنبه به وقت محلی برگزار شد كه میلواكی نتوانست خودش را به قهرمانی نزدیك كند و در شبی كه غول یونانی اش هم درخشید برای دومین بار برابر حریفش تن به شكست داد.
تورنتو در این دیدار توانست با درخشش «كاوی لئونارد» 120 بر 102 تیم اول كنفرانس شرق را شكست دهد تا نتیجه رقابت دو تیم 2 بر 2 شود. لئونارد در این مسابقه 19 امتیاز و 7 ریباند داشت و بهترین بازیكن تیمش نام گرفت.
در طرف مقابل «جیانیس آنتتوكونمپو» ستاره یونانی میلواكی باز هم برای تیمش بهترین بود و 25 امتیاز، 10 ریباند و 5 پاس منجر به گل داشت اما نتوانست مانع شكست تیمش شود. با این نتیجه كار میلواكی برای رسیدن به فینال این فصل و قهرمانی در كنفرانس دشوارتر شد.
در كنفرانس غرب گلدن استیت قهرمان شده و به فینال فصل رسیده و منتظر مشخص شدن حریفش از كنفرانس دیگر است.
در این روزها كه همه نگاه ها به سمت رقابت میلواكی و تورنتو است برخی ستاره ها نیز خبر ساز می شوند.
«آدام سیلور» مدیر اتحادیه بسكتبال آمریكا در مصاحبه ای به حضور «لبرون جیمز» در تركیب لس آنجلس لیكرز در كنفرانس غرب اشاره كرد و گفته است: حضور این بازیكن در كنفرانس غرب لیگ NBA به سطح پلی آف این لیگ آسیب زده است.
سیلور در این باره توضیح داد: لبرون جیمز به عنوان یك ستاره از كنفرانس شرق به غرب آمد و این باعث شد كه میزان تماشای مسابقات در كنفرانس شرق كاهش پیدا كند. از طرف دیگر غیبت او در پلی آف كنفرانس غرب نیز همین تاثیر را در این قسمت از مسابقات گذاشت كه باعث شده انتقال او از شرق به غرب به سطح لیگ ضربه بزند.
خبر جالب توجه دیگر این است كه سرمربی دوران دبیرستان «كایری ایروینگ» ستاره بوستون به او پیشنهاد داده سال بعد برای نیویورك بازی كند. ایروینگ امسال از بوستون جدا می شود و صحبت های زیادی مطرح شده كه این بازیكن به لیكرز برود و با لبرون جیمز هم بازی شود.
ورزشی**9219**1067**