نمایش آثار عكاسان ایرانی از سیل اخیر در حاشیه فیلم كن

تهران - ایرنا - آثاری از 28 عكاس ایرانی در حاشیه جشنواره بین المللی فیلم كن و محل رایزنی جمهوری اسلامی ایران در پاریس به نمایش در می‌آید.

آثاری از 28 هنرمند عكاس در این نمایشگاه به روی دیوار می روند كه توسط بابك برزویه و حیدر رضایی انتخاب شدند. این آثار به نمایش مشكلات سیل اخیر در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان و ارسال نشدن كمك‌های انسان دوستانه جهانیان به واسطه تحریم‌ها اشاره دارد و از 31 اردیبهشت تا 9 خرداد (21 تا 30 می) در محل رایزنی ایران در پاریس به نمایش در می‌آید.
احمد بلباسی، رضا احمدوند، امیرعلی رزاقی، امیرهاشم دهقانی، بابك برزویه، بهاره حسین نژاد ندایی، حدیثه پاسندی، زینب مهدوی، مجید خواهی، محسن اسماعیل‌زاده، محسن رضایی، ملیكا فرش‌فروش، محمد جوادزاده، مهدی حسنی، راحله حصاری، محمد زارع، علی حامد حقدوست، فائزه كابلی، فرشته اصلاحی، محمد بقال اصغری، سیامك نامور، محمد علی نجیب، امین یاری، آی تای شكیبافر، عابدین مهدوی، حسن غفاری، مریم آل‌مومن دهكردی و علی قنبرلو اسامی هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.
بنا بر صحبت های بابك برزویه، دبیر اجرایی و مسئول هماهنگی این نمایشگاه، قرار است كارگاهی آموزشی در خصوص موضوع عكاسی در ایران و عكاسی بحران برای هنرمندان حاضر در جشنواره بین المللی فیلم كن نیز در تاریخ جمعه 3 خرداد(24 می) برگزار شود.
سعید شمس (ویدئو و تولید محتوای مدیا) و حمایت و همكاری بنیاد سینمای فارابی و سازمان دواطلبان جمعیت هلال احمر ایران و رایزنی فرهنگی كشورمان در فرانسه برگزار می‌شود.
یاد آور می‌شود، این نمایشگاه از 31 اردیبهشت تا 9 خرداد (21 تا 30 می) در محل رایزنی ایران در پاریس و در غرفه بنیاد سینمایی فارابی در جشنواره بین المللی فیلم كن به نمایش در می‌آید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمندان خواسته است كه در این شرایط سخت سیل و مشكلات آن كنار هم بودن را بیشتر ترویج كنیم.
صالحی پیشتر نیز در پی وقوع سیل در مناطق شمالی كشورمان، برای كاهش آلام روحی مردم مناطق سیل زده دستور ویژه ای صادر كرده بود.
وی همچنین ازهمراهی و كمك اهالی فرهنگ و هنر و رسانه برای حضور در این‌مناطق و دیگر كمك ها و حمایت ها خبر داده بود كه از طریق برخی مراكز زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دنبال می شود.
بارش های سنگین و بی سابقه كه از روزهای پایانی سال 97 آغاز شده، باعث وقوع سیل در اغلب نقاط كشور شد.
فراهنگ ** 9031 ** 1355