تند باد بيش از پنج ميليارد ريال به شبكه برق اهواز خسارت زد

اهواز - ايرنا - مديرعامل شركت توزيع نيروي برق اهواز گفت: تندباد شامگاه دوشنبه پنج ميليارد و 470 ميليون ريال به شبكه برق در كلانشهر اهواز خسارت وارد كرد.

حسن كريمي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: اين تندباد موجب سقوط و شكستن تعداد 32 اصله پايه برق در مناطقي از شهرستان اهواز، حميديه، باوي و كارون شد.
وي با اشاره به اينكه سرعت اين تندباد لحظه اي 65 كيلومتر بر ساعت تخمين زده شد افزود: بيشتر اين حوادث ناشي از برخورد اشيا شامل افتادن شاخه هاي درختان، داربست و بنر بر روي شبكه بود كه موجب قطع فيدر، قطع جمپر، فيوز سوزي و سيم بريدگي شد.
كريمي گفت: همچنين در اين تندباد يك دستگاه ترانس در روستاي دب حردان از توابع شهرستان اهواز سقوط كرد، كه پس از رفع بحران و مشخص شدن خطوط آسيب ديده تاكنون بالغ بر 2.5 كيلومتر شبكه فشار متوسط و ضعيف احداث شده است.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق اهواز ادامه داد: اين حادثه باعث وقوع 154 مورد خاموشي روي شبكه اعم از توزيع و فوق توزيع شد كه در اثر آن در مجموع يك هزار و 397 مگاوات ساعت انرژي توزيع نشده ناشي از تندباد داشتيم.
گرد و غبار ناگهاني از نوع هبوب همراه با تندباد شامگاه دوشنبه خوزستان را در نورديد، اين پديده ابتدا براي كمتر از ساعتي، ديد افقي را در بستان به يكهزار متر كاهش داد و از بستان به سمت اهواز حركت كرد.
9887/ 6037