روحيه ايثارگري و شهادت پشتوانه قدرت و امنيت ملي است

قم-ايرنا- استاندار قم گفت: درفرهنگ ملل و روابط بين‌الملل، وجود روحيه ايثارگري و شهادت ‌طلبي در بين مردم يك كشور به‌ عنوان يك نقطه استراتژيك شناخته‌ شده است كه پشتوانه قدرت و امنيت آنها مي باشد.

به گزارش ايرنا،بهرام سرمست روز چهارشنبه در جلسه شوراي هماهنگي امور ايثارگران در سالن امام جواد(ع) ادامه داد: ترويج فرهنگ ايثار و شهادت مهم‌ترين وظيفه‌اي است كه بر عهده شوراي هماهنگي امور ايثارگران قم قرار دارد.
وي اضافه كرد: ايثارگران و جانبازان در رابطه با مسائلي مانند براي امنيت ملي، اقتدار و وفاق ملي به دليل بعد فراجناحي خود وظيفه مضاعف‌تري دارند.
وي بيان كرد: توسعه فرهنگ ايثار و شهادت براي امنيت و توسعه آينده كشور ضرورت كامل دارد، وابستگان به خانواده شهدا و جانبازان خود را نسبت به قابليت‌هاي مختلف مجهز كنند.
استاندار قم خاطرنشان كرد: مردم، مهم‌ترين و بزرگ‌ترين سرمايه انقلاب اسلامي در برابر توطئه‌ها و تهديدات دشمنان خارجي هستند، روحيه ايثارگري و شهادت‌طلبي از خلقيات برجسته ملت ايران است.
وي تأكيد كرد: ياد و خاطره دفاع مقدس بايد زنده نگه‌داشته شده و وظيفه خود را نيز نسبت به جانبازان و ايثارگران به‌خوبي عمل كنيم.
سرمست تصريح كرد: بايد درصحنه عمل قدردان مجاهدت‌هاي جانبازان و ايثارگران بوده و به‌ جاي سخنراني صرف اقدام عملي در ارتباط با اين افراد انجام داد.
استاندارقم در ادامه با اشاره به اهميت آزادسازي خرمشهر عنوان كرد: هرچه كه از زمان اين حماسه بزرگ مي‌گذرد عظمت و بزرگي آن بيشتر مشخص مي‌شود، آزادسازي خرمشهر نقطه عطفي براي ايجاد غرور ملي در بين ايرانيان بود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود بيان كرد: وظيفه دستگاه‌هاي اجرايي بر مبناي قانون جامع ايثارگران احصا شده و دستگاه‌هاي اجرايي موظف به اجراي كامل آن در روند اداري و استخدامي هستند.
وي ادامه داد: شوراي هماهنگي امور ايثارگران قم بايد به حلقه وصل بين جامعه ايثارگري و مطالبه گري از دستگاه‌هاي اجرايي تبديل شود، پيشنهادات اصلاحي ايثارگران در اين شورا قابليت بررسي و پيگيري دارد.
استان قم بيش از 6 هزار شهيد و 11 هزار جانباز تقديم انقلاب اسلامي كرده است.
7403/ 6133/