روح الله حسینی مدیرکل دفتر جشنواره های سازمان سینمایی شد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری در حکمی روح الله حسینی را به عنوان «مدیرکل دفتر جشنواره ها و همکاری های بین الملل» منصوب کرد.

بر اساس اعلام سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، حسین در این حکم نوشته: امید است با هماهنگی و همکاری موثر واحدهای تابعه سازمان و بهره گیری از ظرفیت های حرفه ای و صنفی در پیشبرد کلان برنامه های وزارت متبوع و برنامه جامع سازمان و هدایت و نظارت بر جشنواره ها و امور بین الملل موفق و موید باشید.
پیش از این محمود اربابی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سرپرست این مسئولیت بود.
روح الله حسینی دانش آموخته مقطع دکتری ادبیات فرانسه با گرایش ادبیات تطبیقی از دانشگاه تهران و عضو هیات علمی گروه مطالعات اروپا در همین دانشگاه است. وی از موسسان و مدیرعامل مدرسه ملی سینمای ایران بود که اخیراً در سازمان امور سینمایی ادغام شده است.
از سوابق اجرایی حسینی می توان به مدیر کل دفتر مطالعات، دانش و مهارت های سینمایی، مدیرعامل و دبیر شورای علمی مدرسه ملی سینمای ایران، رییس موسسه مطالعات آمریکای شمالی و اروپا در دانشگاه تهران، مدیر کل آموزش در بنیاد سعدی، مدیر بخش مطالعات فرانسه در دانشکده مطالعات جهان، عضو شورای سیاستگذاری جایزه سال پژوهش سینمایی و دبیر هیات تحریریه مجله فرانسوی زبان تهران اشاره کرد.
این استاد دانشگاه همچنین مقالات متعددی در زمینه هنر و ادبیات ایران و جهان در مجلات مختلف داخلی و خارجی به زبان های فارسی، فرانسوی و انگلیسی منتشر کرده است. در همین زمینه و در جشنواره بین المللی دانشگاه های تهران و علوم پزشکی تهران که اوایل اردیبهشت سال جاری برگزار شد، از این عضو هیات علمی دانشگاه تهران به عنوان مولف برتر حوزه بین الملل دانشگاه، تقدیر شد.
فراهنگ**9012**9157