دوره‌هاي آموزش الكترونيكي پزشكان اعزامي به حج برگزار مي شود

تهران- ايرنا- معاون حج و عمره مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر از برگزاري دوره هاي آموزش الكترونيكي ويژه پزشكان اعزامي به حج 98 خبر داد.

محمودرضا فقيهي روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعي ايرنا با اعلام اين خبر گفت: اين دوره آموزشي الكترونيكي به منظور بالا بردن سطح آمادگي پزشكان اعزامي به حج امسال با مشاركت و همكاري معاونت آموزش، پژوهش و فناوري جمعيت هلال احمر برگزار مي ‌شود.
وي با بيان اينكه نخستين مبحث دوره الكترونيكي در نظر گرفته شده براي پزشكان و همچنين كادر درماني اعزامي به حج امسال، «مديريت تجمعات انبوه با تاكيد بر حج» است، توضيح داد: در اين دوره آموزشي شركت كنندگان با مباحثي همچون مديريت تجمعات انبوه، انواع مخاطرات در حج، مراقبت‌هاي پزشكي و مشكلات سلامت در تجمعات انبوه، برنامه ‌ريزي و اقدامات لازم براي تجمع انبوه آشنا مي ‌شوند.
معاون حج و عمره مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر با تاكيد بر لزوم آمادگي كامل براي ارائه خدمات صحيح و دقيق به زائران بيت الله الحرام، اضافه كرد: مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر تلاش مي‌كند تا با ارائه آموزش‌هاي ضروري و مورد نياز به زائران و كادر درماني وضعيت سلامت زائران را ارتقاء بخشد.
فقيهي تاكيد كرد: شركت در اين دوره آموزشي براي تمامي پزشكان و كادر درماني اعزامي به حج امسال ضروري است.
وي از اعزام نخستين گروه پزشكي اين جمعيت از 13 تير 98 به سرزمين وحي خبر داد و گفت: اين گروه چهار روز زودتر از عزيمت حجاج بيت الله الحرام به عربستان مي ‌روند.
«طبق آخرين برنامه ريزي هاي انجام شده از سوي مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر قرار است 550 نفر در قالب كادر پزشكي؛ از جمله متخصصان قلب، داخلي، ارتوپدي، زنان و زايمان، مغز و اعصاب، روانپزشكي، دندانپزشكي، كادر پرستاري، تكنسين دارويي، آي سي يو، آزمايشگاه، راديولوژي و پزشك عمومي براي ارائه خدمت به زائران سرزمين وحي در موسم حج تمتع سال 98 به عربستان اعزام شوند.
عمده پزشكاني كه در موسم حج تمتع 98 نسبت به ارائه خدمات درماني و بهداشتي به زايران ايراني سرزمين وحي اقدام مي كنند از رده هاي بالاي علمي و دانشگاهي بوده و با موضوعات مربوط به پزشكي حج آشنا هستند.
مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر به عنوان زيرمجموعه جمعيت هلال احمر و همكار سازمان حج و زيارت، ماموريت اصلي خود را تامين سلامت زائران حج تمتع، عمره و عتبات عاليات قرار داده و تمام تلاش خود را صرف مي كند تا زائران سرزمين وحي و عتبات مقدس با اطمينان از حضور امكانات و متخصصان مجرب ايراني عرصه پزشكي و سلامت در كنار خود، بدون نگراني از وضعيت جسماني خود هرچه بيشتر از سفر خود بهره ببرند.»
اجتمام*7029*1193