توطئه‌های آمریكا به اتحاد بیشتر ملت ایران منجر خواهد شد

قم-ایرنا- مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت كشور با اشاره به تحركات اخیر آمریكا در رابطه با ایران گفت: توطئه، تهدید و تحركات اخیر آمریكا صرفاً به همبستگی و اتحاد داخلی بیشتر ملت ایران خواهد انجامید.

به گزارش ایرنا، حسین همراهی روز چهارشنبه درجلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران قم در سالن جلسات امام جواد(ع) ادامه داد: خطر تهدیدات خارجی زمانی جدی می‌شود كه نوعی تشتت و اختلاف داخلی در كشور ایجادشده و انسجام داخلی از بین برود.
وی بیان كرد: امروز كشور با شدیدترین جنگ اقتصادی روبرو شده، ازاین رو می‌توان از این اتفاق برای ایجاد اتحاد و همبستگی بیشتر مردم استفاده كرد.
همراهی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: تقویت اتحاد ملی به‌ویژه در بین جناح‌های مختلف سیاسی در شرایط كنونی بسیار ضروری است، زنگ خطر زمانی به صدا در می‌آید كه عده‌ای بخواهند شهدا را مصادره كرده و بر دامنه اختلافات سلیقه‌ای توجه بی‌مورد كنند.
وی با تأكید بر ضرورت دوری جامعه ایثارگری كشور از بازی‌های حزبی وجناحی افزود: وارد ساختن ایثارگران دربازی‌های سیاسی سم بوده و باید از آن پرهیز شود.
مشاور وزیر كشور درادامه گفت: انقلاب سال 57 یك حادثه بزرگ فرهنگی بود و آمریكا از ترس صدور و نفوذ انقلاب ایران به كشورهای منطقه، بانی و پشتیبان جنگ نظامی عراق به كشور شد.
وی ادامه داد: اصل جنگ چهره‌ای مقبولی ندارد اما دفاع در برابر تجاوز متجاوزان یك امر كاملاً معقول و پسندیده است و از همین رو نیز مردم با تمام اعتقاد خود به توصیه امام راحل در جبهه‌های حق علیه باطل حضور پیدا می‌كردند.
وی همچنین اظهار داشت: بی‌مهری نسبت به ایثارگران و جانبازان در برخی ادارات دولتی كشور وجود داشته كه برای رفع آن نیز باید از سلاح قانون و توجیه عقلانی و استدلال استفاده نمود.
همراهی در ادامه خاطرنشان كرد: قانون خدمات دائمی ایثارگران مجلس شورای اسلامی بهترین هدیه‌ای بوده كه به ایثارگران داده‌شده است، این قانون علیرغم وجود تمام مقاومت‌هایی كه وجود دارد سرانجام به مرحله اجرا می‌رسد.
وی گفت: با قانون جدید مجلس شورای اسلامی در زمینه خدمات ایثارگری، تمام ایثارگرانی كه به‌صورت پیمانی در دستگاه‌های دولتی و شهرداری‌ها مشغول كار هستند باید با تبدیل وضعیت خود استخدام رسمی و دائمی شوند.
همراهی دربخش دیگری از سخنان خود عنوان كرد: استقلال و عزت امروز كشور مدیون خون تمام شهدای دفاع مقدس است و شایسته می باشد كه تمام مدیران نسبت به اهمیت كار جانبازان دیدگاه مطلوب‌تری پیدا كنند.
7403/ 6133/