دشمنان تغيير رفتار جمهوري اسلامي را دنبال مي كنند

كرمان - ايرنا - مديركل اطلاعات استان كرمان گفت: تغيير رفتار جمهوري اسلامي از اهداف اصلي دشمنان به شمار مي رود و اگر اين نظام مدافع حقوق بشر و مدافع مظلوم نباشد، كاري به ما نخواهند داشت.

به گزارش ايرنا، كوثري روز چهارشنبه در شوراي اداري استان كرمان افزود: دشمنان به دنبال آن هستند كه فعال بودن نظام را خنثي كنند.
وي به عناد دشمنان اشاره و بيان كرد: دشمنان در جلسات خصوصي مي گويند با امكانات خود بسياري از كشورهاي منطقه را تقديم ايران كرديم اما تنها مانعي كه در سطح منطقه دارند، جمهوري اسلامي ايران است و بر همين اساس نسبت به نظام كوتاه نمي آيند و به شدت به دنبال آن هستند كه رويكردهاي خود را دنبال كنند.
مديركل اطلاعات استان كرمان با تاكيد بر اينكه دشمنان يك جنگ تركيبي به تمام معنا را عليه كشور به كار گرفته اند، گفت: داعش را با هدف ضربه زدن به جمهوري اسلامي ايران براي 20 تا 30 سال آينده ايجاد كردند اما ظرف چهار تا پنج سال موضوع آن برطرف شد.
كوثري با اشاره به اينكه 99 درصد تيم هاي تروريستي نيز ضربه خورده اند، گفت: اين در حالي است كه در كشورهاي اروپايي هر اقدام تروريستي برنامه ريزي كه وجود داشته، اجرايي شده است.
وي با بيان اين مطلب كه دشمنان در حوزه سياسي نيز تلاش گسترده اي براي ايجاد ائتلاف عليه جمهوري اسلامي به كار گرفته اند، تاكيد كرد: دشمنان در حال حاضر در حوزه رسانه و اقدامات و تبليغات رواني به شدت كار مي كنند تا اهداف خود را دنبال كنند و فضاسازي مسموم و تخريب كننده، راه اندازي جنگ سايبري و ساير اقدامات آنها در اين راستا انجام مي شود.
مديركل اطلاعات استان كرمان با بيان اين مطلب كه توطئه هاي دشمنان در حوزه اقتصادي كاملا ملموس است، تاكيد كرد: تحريم ها با هدف به زانو درآوردن جمهوري و تلاش براي ايجاد اختلال در وضعيت اقتصادي جمهوري اسلامي اعمال شده و شدت گرفته است.
كوثري، تهديد سازي و ايران هراسي را از برنامه هاي دشمنان برشمرد و تاكيد كرد: دشمنان به صورت جدي تلاش مي كنند تا جمهوري اسلامي را عنصر ناامني اعلام كنند و اين در حالي است كه اين نظام همواره مدافع مظلوم بوده و هيچ زماني تجاوزي نداشته است.
وي با تاكيد بر اينكه يكي از رويكردهاي دشمنان تحت فشار قرار دادن مردم ايران است، گفت: هدف حداقلي استكبار و دشمنان نظام تضعيف نظام است و آنها با جمهوري اسلامي ضعيف و بي تاثير كاري ندارند و با جمهوري اسلامي مقتدر در منطقه مشكل دارند.
مديركل اطلاعات استان كرمان به راهبردهاي دشمنان نيز اشاره و بيان كرد: هدف قرار دادن سرمايه اجتماعي و پشتوانه ارزشمند مردمي نظام، ناكارآمد نشان دادن نظام جمهوري اسلامي، ايجاد اختلال در رشد و پيشرفت نظام، مشغول سازي نظام به چالش هاي دروني، ايجاد شكاف بين سطوح جامعه به ويژه بين مردم و حاكميت، نهادينه سازي نارضايتي هاي عمومي، بي ثبات سازي نظام جمهوري اسلامي و اعتبار زدايي و مشروعيت زدايي از نظام جمهوري اسلامي از جمله اين راهبردها به شمار مي رود.
كوثري با اشاره به اينكه مباحثي مانند سياه نمايي ها و فسادهايي مطرح مي شود كه به واقع وجود ندارد، گفت: هر چند تخلفات كوچكي وجود دارد كه همين ميزان نيز در شان نظام نيست اما وجود فساد به شكلي كه از سوي دشمنان تبليغ مي شود، وجود ندارد و سالم ترين سيستم اداري در نظام جمهوري اسلامي ايران مشغول به كار هستند.
وي با اشاره به اينكه تمامي تحركات معاندين، ضد انقلاب و اپوزيسيون با حمايت هاي مالي و هدايت هاي عناصر استكبار و صهيونيست انجام مي شود، اظهار داشت: از دي ماه 96 تاكنون 220 مورد فراخوان از سوي ضد انقلاب در اصناف مختلف مطرح شده كه تمام آنها با تلاش صورت گرفته خنثي شده است.
مديركل اطلاعات استان كرمان گفت: شرايط اقتصادي كنوني شرايط خاصي است و با توجه به تحريم هاي اعمال شده و فشارهاي موجود پاشنه آشيل نظام در مباحث اقتصادي است و بايد در اين حوزه توجه لازم انجام شود.
كوثري تاكيد كرد: مديران بايد در حوزه اقتصادي زمينه ها را تسهيل كنند و نظارت بر زيرمجموعه ها به منظور پيشگيري از بروز تخلفات نيز به صورت جدي تري دنبال شود.
وي از حراست ها به عنوان چشم و بازوي مديران ياد كرد و گفت: بايد از ظرفيت اين واحدها به درستي استفاده شود.
مديركل اطلاعات استان كرمان تاكيد كرد: به كارگيري افراد بايد بر اساس صلاحيت هاي آنها انجام شود زيرا تبعيض در به كارگيري افراد مردم را به شدت ناراحت مي كند.
كوثري خاطرنشان كرد: انتخابات عملا از هم اكنون كليد خورده است و مديران بايد مراقبت هاي لازم به منظور پيشگيري از مشكلات احتمالي را داشته باشند.
3029/7440