۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
کد خبر 83324052
۰ نفر
سيستم گرمايشي مدارس سقز استاندارد است

سنندج - ايرنا - رئيس اداره آموزش و پرورش سقز گفت: سيستم گرمايشي تمام مدارس اين شهرستان استانداردسازي شده كه از اين لحاظ، سقز رتبه اول را در كشور دارد.

رحمان سيديان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: با توجه به حادثه مدرسه شين آباد، اداره آموزش و پرورش سقز با مشاركت خيرين و اولياي دانش آموزان، 55 مدرسه را به سيستم گرمايشي استاندارد مجهز كرد و سيستم باقي مدارس نيز توسط نوسازي، استاندارد سازي شد.
وي با بيان اينكه سيستم گرمايشي مدارس سقز به عنوان اولين شهر كشور استاندارد شده است، افزود: از دورترين مدرسه روستايي تا نزديك ترين مدرسه سيستم گرمايشي استاندارد دارند و اين موفقيت بزرگي براي آموزش و پرورش و شهرستان سقز است
سيديان يادآور شد: بيش از 75 درصد كلاس هاي درس سقز به سيستم هاي هوشمند و نيمه هوشمند تدريس شامل، كامپيوتر، پروژكشن، پرده آموزشي و برد هوشمند مجهز شده اند.
وي اضافه كرد: با توجه به بررسي هاي صورت گرفته در شهرهاي مختلف در حال حاضر مدارس شهرستان سقز در هوشمندسازي نيز پيشتاز بوده و با اطمينان از اين فعاليت رتبه اول كشور را كسب كرده اند.
رئيس اداره آموزش و پرورش سقز گفت: با توجه به حوادث ناگوار سال هاي قبل كه در چند مدرسه كشور اتفاق افتاد، اين اميد وجود دارد ديگر هيچ مدرسه از بخاري نفتي براي سيتم گرمايشي استفاده نكند تا شاهد تكرار چنين اتفاقاتي نباشيم.
شهرستان سقز با بيش از 226 هزار نفر جمعيت دومين شهرستان پر جمعيت استان كردستان است كه در 180 كيلومتري سنندج قرار دارد.
7345/9102