۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۶
کد خبر: 83324043
۰ نفر
سخنگوي انصارالله: اقدامات ما در راستاي دفاع از خود است

تهران - ايرنا- 'محمد عبدالسلام' سخنگوي رسمي جنبش انصارالله يمن امروز(چهارشنبه) توئيت كرد كه عمليات ما عليه مراكز اقتصادي و نظامي عربستان در راستاي حق دفاع از خود است.

وي در صحفه توئيتري خود با رد ادعاهاي 'تركي المالكي' سخنگوي ائتلاف خود خوانده عربستان كه مدعي شده بود اقدامات انصار الله امنيت جهان را تهديد مي كند، تاكيد كرد كه عمليات اخير و عمليات پيش و پس از آن در راستاي حق دفاع از خود صورت گرفته است و راه نجات ائتلاف پايان دادن به تجاوزها و رفع محاصره يمن است.
منابع خبري بامداد چهارشنبه گزارش دادند كه پهپادهاي ارتش و كميته هاي مردمي يمن آشيانه جنگنده هاي عربستان در فرودگاه نجران را هدف قرار دادند. ارتش و كميته هاي مردمي يمن بامداد سه شنبه نيز در پاسخ به حملات مكرر ائتلاف سعودي به سركردگي عربستان در ماه مبارك رمضان، فرودگاه نجران در جنوب عربستان را با پهپاد هدف قرار دادند.
سه شنبه هفته گذشته نيز هفت فروند پهپاد يمني در واكنش به حملات مستمر ائتلاف عربي به سركردگي عربستان به مناطق مسكوني و زيرساخت‌هاي يمن، آسمان عربستان را شكافتند و دو ايستگاه پمپاژ نفت در استان هاي «الدوادمي» و «عفيفه» در غرب اين كشور را هدف قرار دادند.
عربستان و امارات از ششم فروردين سال 94 در قالب ائتلافي از چند كشور عربي و با كمك آمريكا، حملات گسترده اي را عليه يمن فقيرترين كشور عربي آغاز كردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادي' رئيس جمهوري مستعفي و فراري اين كشور به قدرت، به اهداف و زيادخواهي هاي سياسي خود جامه عمل بپوشانند.
خاورم**3224**1508