۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۳
کد خبر: 83324038
۰ نفر
120 برنامه برای سالروز فتح خرمشهر در یزد تهیه شد

یزد - ایرنا - جانشین فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: همزمان با سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر در سال 1361 از سوی رزمندگان اسلام ، 120 برنامه متنوع در استان تهیه شد كه 20 مورد آن شاخص است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ رضا میرشمسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: جلسه های بصیرتی و معرفتی، یادمان و یادواره های شهیدان و تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس اهم برنامه هاست.
وی دیگر برنامه ها را مسابقات فرهنگی، ورزشی، هنری و مهارتی ، حضور رزمندگان در نماز جمعه، غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا و جلسه پرسش و پاسخ ذكر كرد.
جانشین سپاه الغدبر یزد تصریح كرد: تهیه فیلم در خصوص نقش رزمندگان یزدی در عملیات الی بیت المقدس، نمایشگاه كتاب، عكس و ارائه گزارش از عملكرد بسیجیان در فتح خرمشهر از دیگر برنامه هاست.
میرشمسی خاطرنشان كرد: یادواره شهید فیض اردكانی صبح روز پنجشنبه دوم خرداد در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار می شود.
همچنین مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه الغدیر یزد گفت: سوم خرداد فرصت مناسبی است تا مردم و جوانان را در جریان رشادت های رزمندگان قرار دهیم .
حجت الاسلام علی گندمی افزود: باید با فعالیت های فرهنگی و هنری مناسب نسل جوان را در جریان برنامه های بسیج و سپاه در دفاع مقدس و عملیات آزادسازی خرمشهر قرار دهیم.
وی تصریح كرد: باید از فضای مجازی و رسانه ها برای تبیین اهداف و آرمان های شهیدان دفاع مقدس استفاده كرد كه عزت و امنیت ما مدیون ایثار آنهاست.
همچنین معاون فرهنگی سپاه الغدیر یزد گفت: انجام فعالیت های فرهنگی و هنری در كنار نشست های بصیرتی نقش مهمی در ترویج شهادت دارد.
سرهنگ سید حسین راسخی افزود: باید در سوم خرداد مردم و جوانان را با تهیه و تولید برنامه های مناسب و محتوایی در جریان ایثار رزمندگان قرار داد.
وی تصریح كرد: عامل شكست دشمن در فتح خرمشهر ایمان و اخلاص بسیجیان دلاور بود و باید این روحیه انقلابی و دینداری همواره در ذهن جامعه زنده بماند.
همچنین مسئول بسیج رسانه سپاه الغدیر یزد گفت: دشمن برای ضربه زدن به انقلاب با ابزارهای نوین رسانه ای وارد میدان شده است و برای خنثی كردن توطئه آنها اصحاب رسانه ورود كنند.
سرهنگ مصطفی گل محمدی افزود: بهره گیری درست از فضای مجازی در راستای اهداف نظام و انقلاب می تواند موجب شكست اهداف رسانه ای استكبار جهانی باشد.
آزادسازی خرمشهر یكی از مهم‌ترین اهداف عملیات بیت المقدس در جنگ هشت ساله ایران و عراق بود كه پس از 578 روز اشغال در روز سوم خرداد سال 1361صورت گرفت.
این عملیات توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران به فرماندهی علی صیاد شیرازی و سپاه پاسداران انقلاب به فرماندهی محسن رضایی انجام شد.
7536/ 2047/