اژه ای: هدف فشارهای آمریكا، كاهش آستانه تحمل مردم ایران است

بندرعباس- ایرنا- معاون اول قوه قضاییه گفت: دشمنان با فشاراقتصادی به دنبال لبریز كردن آستانه تحمل مردم هستند درحالی كه همه مدیران نظام و به خصوص قوه مجریه باید از همه امكانات و همفكری با افراد دلسوز با فشارهای اقتصادی و معیشتی بر مردم ایران مقابله كنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای روز چهارشنبه در آیین تكریم و معارفه رییس كل دادگستری هرمزگان اظهار داشت: امروز دشمن از نظام جمهوری اسلامی ایران و از بنیانگذار و ادامه دهنده راه امام خمینی(ره) ناراحت و عصبی است لذا با همه دشمنی هایش در طول این40 ساله انقلاب اسلامی امروز خود را ذلیل و ناتوان تر و ایران را پرنفوذ و مقاومت تر می بینید و این موفقیت ها برای دشمنان بسیار سخت و ناراحت كننده است.
وی ادامه داد: این همه دشمنی ها و زبونی دشمنان از نظام جمهوری اسلامی ایران به دلیل اتكال مردم ایران به خدا، داشتن بصیرت، وحدت و مجاهدت های شهدا و خانواده های شهداست و اگر می خواهیم دشمنان زبون و خوارتر شوند، می توانیم موفق تر عمل كنیم.
معاون اول قوه قضاییه ابراز داشت: دشمنان ما به خصوص آمریكا برخلاف موازین بین المللی به زور اموال كشورها را بلوكه می كند و با این ظلم ها شرایط سخت اقتصادی و تحریم ها را برمردم تحمیل می كنند.

**تحریم ها را دور می زنیم
محسنی اژه ای با اشاره به 40 سال رویارویی همه قدرت های سلطه با یك كشور جمهوری اسلامی ایران و نرسیدن به هدف های خودخواهانه خود، یاد آور شد: پیروزی ها و موفقیت های چهل ساله جمهوری اسلامی ایران برای شیطان بزرگی مثل آمریكا بسیار سنگین است.
وی گفت: تا زمانی كه دشمنان ما چنین فشارهایی را برما تحمیل می كنند باید برای ادامه زندگی عزتمندانه خود تحریم ها را دور بزنیم و منتظر آنها نباشیم.

**آمریكا به دنبال بزك كردن چهره خود است
معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: امروز دشمنان ما علاوه بر جنگ اقتصادی به طور مشخص در ماههای اخیر برای سال جاری برنامه ای در وزارت امور خارجه ایران دارند و آن هم بزك كردن چهره آمریكاست.
حجت الاسلام محسنی اژه ای گفت: آنها با برنامه ریزی میلیون ها دلار هزینه برنامه دارند در وزارت خارجه ما كاری كنند كه شیطان بزرگ را بزك كرده و گفته شود آمریكا آن مقداری هم كه می گویند خودخواه و سلطه گر نیست و می توان با او مذاكره كرد.
وی افزود: یكی دیگر از برنامه های مشخص وزارت امورخارجه آمریكا در سال جاری این است كه تلاش شود با بزك كردن از چهره شیطان بزرگ، میزان تنفر مردم ایران و آزادی خواهان دنیا از آمریكا كم شود.
حجت الاسلام محسنی اژه ای یادآورشد: از دیگر برنامه های آمریكا كمرنگ كردن ارزش های انقلابی مردم ایران در داخل این كشوراست و به عنوان مصداق این مردم تا متدین هستند كارشان پیش نمی رود لذا به دنبال این هستند كه اعتماد مردم ایران از پیر و جوان را نسبت به ارزش ها و باورهای دینی خود سلب وكمرنگ كنند.

**قبح زدایی از ناهنجاری های اجتماعی هدف بعدی آمریكا
معاون اول قوه قضاییه گفت: برای عملیاتی كردن این مساله، دشمن با استفاده از فضای مجازی برای اشاعه گناه وجرائم و قبح زدایی از ناهنجاری های اجتماعی استفاده می كنند.
حجت الاسلام محسنی اژه ای اظهار داشت: دشمن به دنبال رواج بی عفتی و بی اخلاقی از جمله مساله عفت و حجاب در بین مردم است، آنها می خواهند مرد ما نسبت به دین خود پایبند نباشند لذا با استفاده از عنصرهای خود آموزش هنجارشكنی از آموزه های دینی را ترویج می دهند.
معاون اول قوه قضاییه اضافه كرد: آنها از نوجوانان و جوانان ما می خواهند با پوشیدن لباس های بدن نما و انداختن روسری از سرشان بی حیایی و عفت زدایی را ترویج دهند.
محسنی اژه ای ابرازداشت: با كمال تاسف در پاره ای ازموارد این مساله جا افتاده و برخی دانسته یا ندانسته با برنامه های آمریكا همراهی می كنند و در این مساله حتی خانواده های مذهبی ما در حالت انفعال هستند.
وی ضمن توصیه به امر به معروف و نهی از منكر، گفت: مردم این كشور شهید داده اند مردم غیرتمند نمی توانند این وضعیت را تحمل كنیم چرا منتظریم حتما دستگاه قضایی و حكومتی با چنین پدیده های هنجارشكن برخورد كند چرا از امر به معروف كردن واهمه داریم درحالی كه هنجارشكنان باید نگران رفتار خود باشند.

**به موقع با قاچاق و فساد برخورد شود
معاون اول قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود به رییس كل جدید دادگستری استان هرمزگان توصیه كرد: در قوه قضاییه مسائلی مطرح می شود كه تك بعدی(حقوقی و قضایی) نیست بلكه مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را دربرمی گیرد لذا با همفكری، مشورت با بزرگان و معتمدین مسائل و مشكلات مردم پیگیری و برطرف كنید.
محسنی اژه ای در ادامه با اشاره به ضرورت توجه به شعار سال، گفت: استان هرمزگان از بزرگترین استان های بندری و تجاری كشور و دروازه ورود و خروج كالا بوده و یكی از راههای ضربه زدن به اقتصاد كشور نیز مساله قاچاق است لذا مبارزه جدی با قاچاق یكی از مهم ترین راهكارهای رونق تولید محسوب می شود.
وی مبارزه صریح و قاطع با افراد مفسد را از دیگر خواسته های خود از رییس كل دادگستری هرمزگان عنوان كرد و بیان داشت: با مفسدان به خصوص در بخش های اجرایی وحكومتی بدون اغماض برخورد شود.
معاون اول قوه قضاییه اضافه كرد: اگر می خواهیم كار ما در مبارزه با فساد موثر باشد باید با قاطعیت و به موقع با فساد برخورد شود.
حجت الاسلام محسنی اژه ای سرعت بخشی به روند پرونده ها، صیانت از مجموعه دستگاه قضا، استفاده از تدابیر مناسب در بحث حقوق عامه، همفكری و استفاده بیشتر از ظرفیت نهادهای مردمی در پرونده های صلح وسازش و جدی گرفتن این موضوع در شورای های حل اختلاف، رسیدگی به امرو زیرمجموعه ها، سركشی از واحدهای قضایی و رسیدگی به پرونده های اجرای احكام از دیگر توصیه های محسنی اژه ای به رییس كل دادگستری هرمزگان بود.
در آیین تكریم و معارفه رییس كل دادگستری استان هرمزگان در تالار شهید آوینی بندرعباس علی صالحی به عنوان رییس كل دادگستری استان هرمزگان معرفی و از خدمات حجت الاسلام محمد صادق اكبری تجلیل شد.
9887 /6048