پایگاه خبری تركیه:بشار اسد از تمایل خود برای دیدار با اردوغان خبر داد

آنكارا- ایرنا- پایگاه خبری سون داكیكا تركیه روز چهارشنبه در گزارشی نوشت: رئیس جمهور سوریه با اشاره به اینكه در تهران با هاكان فیدان رئیس سازمان اطلاعات تركیه دیدار داشته، از تمایل خود برای دیدار با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور تركیه خبر داد.

پایگاه خبری سون داكیكا بدون اشاره به اینكه بشار اسد این سخنان را كجا و به چه كسی این سخنان را گفته افزود: رئیس جمهور سوریه با بیان اینكه با هاكان فیدان رئیس سازمان اطلاعات تركیه ( میت) ابتدا در تهران و سپس در منطقه مرزی كسب بین سوریه و تركیه دیدار داشته است، گفت: دیدار با اردوغان در صورتی كه در چارچوب منافع سوریه باشد و به حاكمیت ملی مان صدمه ای وارد نسازد، امكان پذیر است.
بشار اسد با تأكید بر اینكه كشورش آماده گفت وگو و همكاری با تركیه است، افزود: با اردوغان به شرطی دیدار می كنم كه حاكمیت ملی سوریه خدشه دار نشود.
روزنامه آیدینلیك تركیه نیز به تازگی در پایگاه اینترنتی خود مدعی شده بود كه خبرنگار این نشریه با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه مصاحبه ای انجام داده و اسد نیز در آن مصاحبه اعلام كرده كه نظامیان تركیه و سوریه در بسیاری مناطق با یكدیگر دیدار كرده اند.
محمد یووا خبرنگار آیدینلیك در گزارش خود افزوده است: بشار اسد هشتم ماه مه / 18 اردیبهشت/ با نمایندگان رسانه های رسمی و خصوصی و نیز روزنامه نگاران یك دیدار خصوصی انجام داد.
به نوشته این روزنامه، اسد در بخشی از این دیدار در ارتباط با روابط تركیه و سوریه گفت: نظامیان تركیه و سوریه در بسیاری نقاط دیدار كرده اند.
وی در سخنان خود با تاكید بر اینكه آماده همكاری با تركیه هستند، گفت: اگر آسیبی به حاكمیت سوریه وارد نشود و منطبق با منافع سوریه باشد، من آماده دیدار با اردوغان نیز هستم.
اسد تركیه را یك كشور مهم خواند و از آمادگی كشورش برای همكاری با تركیه سخن به میان آورد.
رییس جمهور سوریه افزود: با تركیه تنها از طریق ایران و سوریه در تماس نیستیم، بلكه نظامیان دو كشور در بسیاری از مناطق دیدار كرده اند و مهمترین این دیدارها در منطقه مرزی كساب بود.
به گفته بشار اسد، هاكان فیدان رییس سازمان اطلاعات و امنیت تركیه موسوم به میت نیز در تهران با هیات روسی دیدار كرد.
رییس جمهور سوریه گفت: نظامیان تركیه در ارتباط با رخدادهای سوریه بیش از سیاستمداران آن كشور حساس هستند.
خاورم**9489**1144