۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۱
کد خبر: 83324008
۰ نفر
جاده های خراسان جنوبی لغزنده است

بیرجند - ایرنا - جانشین رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: بر اثر بارش باران اغلب محورهای مواصلاتی استان لغزنده است و رانندگان باید احتیاط كنند.

سرهنگ محمدباقر توفیقی نیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اكنون در محورهای فردوس - بشرویه، قاین - زیركوه، آهنگران - زیركوه، بیرجند - زاهدان، بیرجند - قاین، بیرجند - خوسف، بیرجند - اسدیه و دیهوك - كرمان گزارش بارش باران داشته ایم و این محورها لغزنده است.
وی ادامه داد: در سایر محورها نیز ریزش پراكنده باران، هوا نیمه ابری و در برخی قسمت ها جاده خشك است.
توفیقی نیا بیان كرد: همچنین یك لاین از كیلومتر 34 محور بیرجند - اسدیه بعد از روستاهای القار و رقل بغل به دلیل ریزش كوه بسته شده است، این جاده به صورت كامل بسته نشده و رانندگان به لاین دیگر جاده هدایت می شوند.
وی گفت: در حال حاضر محور روستایی خانكوك به طاهرآباد در شهرستان فردوس نیز به دلیل جاری شدن سیلاب در آب نما به طور موقت مسدود است اما قبل از این، تردد زیادی در این محور نیز انجام نمی شده است.
جانشین رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با توجه به لغزندگی جاده ها در پی بارش نزولات آسمانی در محورهای مواصلاتی استان از رانندگان خواست تا همواره توصیه های پلیس را هنگام رانندگی مورد توجه خود قرار دهند و فاصله طولی را رعایت و با سرعت مطمئنه حركت كنند.
فعالیت سامانه بارشی جدید از روز گذشته (سه شنبه) در اغلب مناطق خراسان جنوبی آغاز شد و ظهر امروز در مركز استان شدت گرفت و موجب ایجاد روان آب در خیابان ها و معابر عمومی شهر بیرجند شد.
7556* 6054