۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۹
کد خبر: 83324004
۰ نفر
حوزه هنري يزد 9 عنوان كتاب منتشر كرد

يزد - ايرنا - رئيس حوزه هنري يزد گفت: توليد آثار فاخر هنري و ادبي به خصوص كتاب يكي از مهمترين اهداف و برنامه ‌هاي اين نهاد است و از سال گذشته تاكنون 9 عنوان كتاب با موضوع هاي مختلف در استان چاپ و منتشر شد.

به گزارش روز چهارشنبه حوزه هنري يزد، محمدصادق كوچك‌ زاده در ديدار با مديركل امور اقتصادي و دارايي استان با اشاره به فعاليت‌ها و برنامه‌هاي اين نهاد افزود: سالار تكريت، شاعر درباري، پاييز تبسم، تا صبح بسوزد، آشيان آسمان، توپ طلايي و مجموعه شعر طنز قندچين (گزيده اشعار طنزپردازان يزدي) از جمله اين آثار است كه سال 97 توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار
كتاب شد.
وي ادامه داد: از ابتداي امسال تاكنون با وجود كمبود كاغذ و مشكلات حوزه نشر، 2 عنوان كتاب ديگر از نويسندگان يزدي منتشر شد.
كوچك ‌زاده، مجموعه 2 جلدي دهم فروردين (تحليلي بر تاريخ انقلاب اسلامي يزد) نوشته جواد بهبود زاده در بيش از 1600صفحه و كتاب نمايشنامه كاكوتي اثر كرامت يزداني با موضوع دفاع مقدس را از تازه‌هاي نشر اين نهاد در فصل بهار عنوان كرد.
وي اهميت ادبيات فارسي و هويت‌بخشي آن را يادآور شد و اظهار داشت: اگر در زمينه ادبيات و زبان فارسي غفلت شود، فرهنگ و هويت ما دچار لطمه خواهد شد.
همچنين علي نمازي مديركل امور اقتصادي و دارايي يزد با تاكيد بر اهميت و نقش هنر در جامعه گفت: هنرمندان مي ‌توانند با خلاقيت و ابزار هنري روحيه اميد و نشاط را در جامعه افزايش دهند.
7532/ 2047/