مسكو و دمشق خواستار خروج آوارگان سوري از اردوگاه الركبان شدند

تهران-ايرنا- روسيه و سوريه امروز (چهارشنبه) پيشنهاد واشنگتن براي ارسال كاروان كمك هاي باصطلاح انساني به اردوگاه الركبان را رد كردند و خواستار خروج آوارگان از اين ارودگاه شدند.

به گزارش شبكه خبري الميادين، آوارگان سوري مدت هاست كه در منطقه مرزي بين سوريه، اردن و عراق در اردوگاه الركبان از سوي نيروهاي آمريكايي و تروريست هاي مورد حمايت آنان تحت محاصره هستند.
الميادين گزارش داد: ستاد مشترك ارتش روسيه و سوريه پيشنهاد واشنگتن براي ارسال كاروان كمك هاي انساني از سوي آمريكا را رد كردند.
در جريان چند ماه محاصره اردوگاه الركبان، نيروهاي آمريكايي و تروريست ها از اين اردوگاه براي فشار به دمشق جهت گرفتن امتياز سياسي به نفع مخالفان استفاده كرده و از ورود مواد غذايي و دارو به آن جلوگيري مي كردند.
روسيه و سوريه خواستار فراهم شدن شرايط مناسب براي خروج آوارگان از اردوگاه الركبان شدند.
هفته گذشته نيز صدها خانواده آواره ديگر با ترك اردوگاه الركبان از طريق گذرگاه جليغم وارد شرق استان حمص سوريه شدند.
پيشتر خبرگزاري رسمي سوريه (سانا) گزارش داده بود كه تروريست هاي مستقر در اطراف اردوگاه الركبان كمك هاي ارسالي به ساكنان اين اردوگاه را به سرقت مي برند.
گزارش ها حاكي از آن است كه به خاطر وجود برخي افراد مسن و بيمار و شرايط جغرافيايي بد مناطقي شرقي سوريه، آوارگان در اردوگاه الركبان با شرايط بسيار سختي مواجه هستند.
دولت سوريه با همكاري روسيه در هفته هاي اخير تلاش هاي زيادي را براي پايان محاصره اين اردوگاه و فراهم شدن زمينه براي بازگشت آوارگان انجام داده است.
آمريكا به خاطر شكست در درگيري هاي نظامي 9 ساله در سوريه با وجود حمايت هاي همه جانبه از تروريست ها، اين روزها تلاش دارد تا از آوارگان سوري براي گرفتن امتياز از دولت سوريه استفاده كند.
در جريان بحران سوريه نزديك به 12 ميليون نفر از سوري ها در داخل اين كشور و خارج از آن آواره شدند كه اكنون حدود 6 ميليون نفر از آنان به شهرها و خانه هاي خود بازگشته اند.
خاورم**9329**1275