۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۵
کد خبر: 83323990
۰ نفر
جاده هاي خراسان جنوبي لغزنده است

بيرجند - ايرنا - جانشين رئيس پليس راه خراسان جنوبي گفت: بر اثر بارش باران اغلب محورهاي مواصلاتي استان لغزنده است و رانندگان بايد احتياط كنند.

سرهنگ محمدباقر توفيقي نيا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اكنون در محورهاي فردوس - بشرويه، قاين - زيركوه، آهنگران - زيركوه، بيرجند - زاهدان، بيرجند - قاين، بيرجند - خوسف، بيرجند - اسديه و ديهوك - كرمان گزارش بارش باران داشته ايم و اين محورها لغزنده است.
وي ادامه داد: در ساير محورها نيز ريزش پراكنده باران، هوا نيمه ابري و در برخي قسمت ها جاده خشك است.
توفيقي نيا بيان كرد: همچنين يك لاين از كيلومتر 34 محور بيرجند - اسديه بعد از روستاهاي القار و رقل بغل به دليل ريزش كوه بسته شده است، اين جاده به صورت كامل بسته نشده و رانندگان به لاين ديگر جاده هدايت مي شوند.
وي گفت: در حال حاضر محور روستايي خانكوك به طاهرآباد در شهرستان فردوس نيز به دليل جاري شدن سيلاب در آب نما به طور موقت مسدود است اما قبل از اين، تردد زيادي در اين محور نيز انجام نمي شده است.
جانشين رئيس پليس راه خراسان جنوبي با توجه به لغزندگي جاده ها در پي بارش نزولات آسماني در محورهاي مواصلاتي استان از رانندگان خواست تا همواره توصيه هاي پليس را هنگام رانندگي مورد توجه خود قرار دهند و فاصله طولي را رعايت و با سرعت مطمئنه حركت كنند.
سامانه بارشي از ديروز( سه شنبه) وارد خراسان جنوبي شده است كه شدت آن امروز موجب ايجاد روان آب در خيابان ها و معابر عمومي شهر بيرجند شد.
7556* 6054