هماهنگی ادارات برای برگزاری لیگ ملت های والیبال ضروری است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی گفت: دستگاه های اجرایی برای برگزاری لیگ ملت های 2019 والیبال وحدت لازم را داشته باشند زیرا این همدلی ضامن موفقیت در اجرای این رقابت هاست.

به گزارش ایرنا محمد مهدی شهریاری روز چهارشنبه در جلسه شورای ورزش آذربایجان غربی افزود: دستگاه های اجرایی با فداكاری در اجرای وظایف خود روند انجام كارها را تسریع كنند.
وی ادامه داد: برگزاری لیگ ملت های 2019 والیبال فرصت مناسبی برای فراهم كردن زمینه پیشرفت استان و ورزش است.
وی بیان كرد: با برگزاری این رقابت ها می توان زمینه برگزاری سایر رقابت های بین الملی را در این استان فراهم كرد و به نوعی هزینه كرد در این مسیر خود سرمایه گذاری برای آینده است.
وی اضافه كرد: مسوولان مرتبط تشریفات را مورد توجه قرار دهند و با هماهنگی با پیشكسوتان ورزشی زمینه برگزاری مسابقات را به نحو احسنت فراهم كنند.
استاندار آذربایجان غربی تاكید كرد: بیمه تماشاگران والیبال نیز باید مورد توجه مسوولان امر قرار گیرد تا مشكلی در این خصوص بوجود نیاید.
شهریاری گفت: حضور بانوان با لباس محلی با رعایت شئونات اسلامی در ورزشگاه هیچ مانعی ندارد.
مدیركل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: آماده سازی سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه برای میزبانی شایسته در دیدارهای هفته سوم لیگ ملت های 2019 والیبال ادامه دارد.
عبدالله چمن گلی افزود: تمامی تجهیزات و عملیات لازم از قبیل تهیه و خرید كفپوش مخصوص، 2 هزار و 460 عدد لامپ روشنایی، یكهزار و 700 عدد صندلی، زیباسازی و رنگ آمیزی سالن، اتصال اینترنت پرسرعت و اجرای آسفالت و زیباسازی محوطه سالن در حال اجراست و بر اساس زمان پیش بینی شده آماده سازی سالن به پایان می رسد.
وی بیان كرد: هفت میلیارد و 500 میلیون ریال نیز برای خرید مدرن ترین كف پوش سالن هزینه شده است و كه این خود یكی از ملزومات اساسی برای برگزاری رقابت های والیبال بود.
به گزارش ایرنا هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال از 24 تا 26 خرداد ماه امسال به میزبانی ارومیه با حضور تیم‌های ایران، كانادا، لهستان و روسیه در سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه برگزار خواهد شد.
در هفته چهارم این رقابت ها نیز اردبیل از 31 خرداد تا دوم تیر ماه امسال از تیم های ملی والیبال ایران، فرانسه، پرتغال و استرالیا پذیرایی خواهد كرد.
امسال والیبال ارومیه سهم مهمی در تركیب تیم ملی بزرگسالان دارد به طوری كه هفت بازیكن ارومیه ای به نام های «سعید معروف، امیر فلاحت خواه، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی، میثم صالحی، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت پور» در پست های مختلف در لیست 28 نفری «ایگور گولاگویچ» قرار گرفتند.
سال گذشته نیز سعید معروف، میلاد عبادی پور، امیرحسین توخته، محمدرضا حضرت پور و مرتضی شریفی پنج بازیكن ارومیه ای حاضر در لیگ ملت های 2018 والیبال بودند.
9918/7129